انستیتو آموزشی آرایشی برجــــــــــیس

دارای مدرک بین المللی طلایی گریماس هلند

"اکستنشن مژگان چیست ؟"

اکستنشن مژگان باعث خارق العاده شدن شما می‌شود . اکستنشن را با تارهایی از ترکیبات مصنوعی از جنس مو می‌سازند و در میان مژگان قرار می‌دهند اکنون و در حال حاضر افراد زیادی به علت این که دارای موهای کمی هستند ، اکستنشن را انجام می‌دهند .

 

 

اکستنشن به چه معناست ؟

اکستنشن بدین معنا می‌باشد که شما موهای اضاقی را که هم رنگ موهای خودتان باشد به موهای شما اضافه می‌کنند .حال اکستنشن‌هایی وحود دارد که دائمی می‌باشند ، بدین معنا که موهای اضافی را به ریشه ی موی شما می‌زنند و باعث می‌شود که موهای شما نسبت به سابق پرتر نشان داده شود .اما اکستنشن دیگری نیز وجود دارد که موقت می‌باشد ، بدین معنا که برای مثال شما می‌خواهید به یک جشن عروسی بروید ، و از کمی موهایتان ناراحت هستید به همین دلیل موهایی را که هم رنگ موهای شما باشند را به موهایتان اضافه می‌کنید تا در آن شب خاص موهایتان پرتر به نظر برسند . و بعد از آن شب شما می‌توانید این موهایی را که اضافه کرده اید را بردارید .

همیشه اکستنشن مو را شنیده بودید اما اکنون اکستنشن مژگان نیز وجود دارد .

اما اکستنشن مژه به چه صورتی می‌باشد ؟؟

اکستنشن مژگان باعث خارق العاده شدن شما می‌شود . اکستنشن را با تارهایی از ترکیبات مصنوعی از جنس مو می‌سازند و در میان مژگان قرار می‌دهند . به هر یک از چشم‌های شما می‌توان مژگان مصنوعی چسباند اما به جای این که از مژگان مصنوعی استفاده کنید می‌توانید از مژگان اکستنشنی استفاده کنید زیرا مژه‌های مصنوعی که استفاده می‌شود با یک نگاه ساده کاملا قابل تشخیص می‌باشد اما هنگامی که شما اکستنشن مژه انجام می‌دهید ، به سادگی مشخص نمی شود و با مژگان خودتان تفاوت زیادی ندارد .نتیجه ای که شما با اکستنشن مشاهده می‌کنید به مراتب خیلی بالاتر و بهتر از مژه مصنوعی می‌باشد و همین طور مدت دوام اکستنشن پایدار تر است و مدت طولانی تر بر مژه گان شما بدون تغییر باقی می‌ماند .اما نکته ای که در این جا وجود دارد بدین ترتیب می‌باشد ، شما اگر از اکستنشن مژه استفاده می‌کنید این استفاده نباید خیلی زیاد باشد زیرا اگر مدت زیاد و هم جنین چندین بار در ماه از این کار استفاده کنید باعث می‌شود که مژه گان شما به مرور ریزش پیدا کنند و شروع به ریزش نمایند ، و یا این که مژه گانتان حالت اولیه حود را نداشته باشند .این نکته برای افرادی است که در اکستنشن مژه زیاده روی می‌کنند بدین معنا که سه یا چهار با در ماه این کار را انجام دهند اما افرادی که تنها ماهی یک بار این کار را انجام می‌دهند ، خطری آنها را تایید نمی کند. توصیه می‌شود اکستنشن را برای مهمانی‌های مهمی که دعوت می‌شوید انجام دهید نه این که هر روز تنها به این دلیل که با این کار زیباییتان دو جندان می‌شود علاقه داشته باشید  انجام بدهید .شما حتی اگر تمایل داشته باشید می‌توانید از اکستنشن‌هایی به غیر از رنگ مشکی و از اکستنشن‌های براق و رنگی نیز استفاده کنید .اکستنشن می‌تواند تنها در یک نقطه از مژگان شما باشد بدین معنا که شما می‌توانید قسمت انتهای یا فقط قسمت وسط مژگانتان را اکستنشن کنید که پر تر به نطر برسند . معمولا گفته می‌شود اگر بخواهید تنها بر روی یک قسمت از مژه گانتان اکستنشن انجام دهید بهتر است آن قسمت ، قسمت انتهایی مژگانتان باشد زیرا اگر قسمت انتهایی مژگان پرتر باشد بیشتر به نظر می‌رسد و چشمان شما را جذاب تر خواهد کرد .همین طور برای ریمل زدن نیز این راه کار توصیه می‌شود ،یعنی این که بورس ریمل را به قسمت انتهایی مژگانتان بکشید . اکستنشن مژه به مراتب خیلی بهتر از مژه مصنوعی می‌باشد و خطر  ریزش کمتری مژه گان شما را تهدید می‌کند .زیرا شما هنگامی که از مژه مصنوعی استفاده می‌کنید احساس سنگینی را بر روی چشمانتان احساس می‌کنید اما اکستنشن این حالت سنگینی را ندارد . البته آرایشگاهی که برای اکستنشن مراجعه می‌فرماید بسیار مهم است باید دقت باشید که این محل کاملا پاکیزه باشد و شخصی که می‌خواهد این کار را بر روی مژه گان شما انجام دهد فردی ماهر باشد .توصیه می‌شود در ابتدا کمی از اکستنشن‌های را بر روی مژگان خود انجام دهید ، این توصیه به این دلیل گفته شد ،چون بسیاری از حانم‌ها به اکستنشن حساسیت نشان می‌دهند و مژگان شان دارای حساسیت می‌باشند . به همین دلیل توصیه می‌شود  بر روی  قسمت کمی از مژگانتان اکستنشن انجام دهید و به مدت یک یا دو ساعت صبر کنید اگر آلرژی یا حساسیتی را احساس نکردید آن گاه به کارتان ادامه دهید و در غیر این صورت شما دیگر نمی توانید از اکستنشن مژه استفاده کنید .  

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم تیر 1388ساعت 18:51  توسط ساناز  | 

"موارد کاربرد استنسیل ابرو"

در این مقاله قصد داریم شما را با موارد کاربردی این روش نوین وساده آشنا کنیم به طوری که بدانید در چه مواقع وبرای چه منظور می توان از این روش استفاده نمود:

 

 

1-به جای تاتوی دائم واستفاده از تاتوی موقت

این درست زمانی است که شما نمی خواهید برای همیشه ابرویتان به یک مدل ثابت باقی بماند گرچه به نوعی با تاتوی دائم مدل ابروها را نیز تغییر می دهند ولی با توجه به ماندگاری اثر پاک شدگی ها بر روی صورت برای بسیاری از خانمها شکل مطلوبی نداشته واز این بابت احساس نارضایتی خواهند داشت، بنابر این شما با استفاده از مواد تاتوی موقت که به طور موقت بر روی ابروهای شما خواهد ماند وبه راحتی پاک می شود می توانید فرم دلخواه ابروها را با استنسیل انتخاب کرده و سپس آنرا بر روی ابرو پیاده کنید وپس از مدتی آن را تغییر دهید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم فروردین 1388ساعت 10:57  توسط ساناز  | 

"روش صحیح مرتب بودن ابرو در آقایان !!"

با توجه به پیشینه ی مردمان ایران زمین و با سندیت بر تمامی متون و کتب قدیمی و حتی نقش هایی که بر روی کتیبه های مربوط به آن دوران حک شده ،می توان به این باور رسید که از دیر باز جوانمردان آریایی از نظر مو ،ابرو و محاسن شهره ی جهانیان بوده و در مقایسه با کشورهای دیگر از این بابت مستثنی هستند.چیزی که در چندین سال اخیر به طور ناباورانه و دور از انتظار بر روی نوجوانان و گاهی مردان ایرانی به شکل تقلید تاثیر منفی خود را گذاشته به معنای واقعی مرتب کردن ابروهاست که به اشتباه با مرتب بودن آن تداخل یافته است و گرچه دیر زمانی نیست که پا به دنیای جدید جوانان ما گذاشته اما هنوز  و قطعا تا ابد جایی برای ماندگاری در میان مردم ما نخواهد داشت .با این مقدمه  سبک زندگی سیمرغ قصد دارد راهکاری مناسب و صحیح که البته برای عده ای از پسران و مردان جوانی که ابروهایی نامتناسب و درهم داشته و آنرا به عنوان مشکلی در اخمو بودن یا خسته بودن چهره ی خود قلمداد می کنند ارائه دهد.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم اسفند 1387ساعت 12:29  توسط ساناز  | 

"روشهای مرتب کردن ابرو مخصوص دختران جوان!"

شاید برای مرتب کردن ابرو آن هم به شکلی دخترانه وساده ،ساعتها وقت خود را در سالنهای آرایشی گذرانده‌اید و گاهی هم رضایت کامل را به خاطر زیاد برداشتن و یا نازک کردن آن نداشته اید. روشی ساده و آسان وجود دارد که می‌تواند شما را در این امر کمک کند بطوریکه خودتان در منزل و با توجه به سلیقه‌ی شخصی خود ابرویتان را مرتب کنید. ابتدا به نکات مهمی که قبل از برداشتن ابروها باید بدانید اشاره می‌کنیم:

 

1- نکته ی مهم وقابل توجه اولیه این است که شما می‌خواهید ابروهایتان را به شکلی کاملا دخترانه مرتب کنید و فرم دهید و قصد ندارید مثل آرایشگران حرفه ای خط بیندازید و مثلا ابروی صاف و شمشیری خود را به شکل هشت در آورید و یا بالعکس چون این کار نیاز به تخصص ویژه ی خود دارد، بلکه می‌خواهید با برداشتن موهای اضافی اطراف ابروها ودر صورت لزوم قیچی کردن بخشی از آنها ،ابروها را منظم و یکدست کنید.

2- نکته ی مهم دیگر اینکه اکثر ابروها چه در خانمها و چه در آقایان کاملا مثل هم نیستند و حتما با هم فرق می‌کنند ،پس ما می‌خواهیم با تغییراتی کوچک وساده آنها را شبیه هم سازیم.

3- ابروهای کم وخالی معمولا از تاج ابرو خالی وکم هستند ،پس دختر خانمهایی که تاج ابروی کمی دارند زیاد از تاج ابروها کم نکنند و از ادامه‌ی آن شروع به مرتب کردن ابروها نمایند.

4- بعضی از دختران جوان از مسواک‌های سفت و محکم برای شانه کردن ابروها استفاده می کنند که این خود باعث ریزش ابروها می‌شود ،پس بهتر است از برسهای کوچک ونرم مخصوص ابرو استفاده شود.

5- تاتو کردن ابرو در سنین جوانی برای دختران جوان علاوه بر ریزش ابرو سبب می‌شود که شما مدتها یک ابروی مصنوعی و زنانه ویک مدل داشته باشید و برای تغییر آن دوباره دست به تاتو زده، پاک کنید تا مدل آن را عوض کنیدکه پاک کردن آن هم مشکلات بعدی را به دنبال خواهد داشت که حتما شما را از این بابت پشیمان خواهد کرد. مداد کشیدن هم راه دیگری است که آن هم باعث ریزش شدید ابرو خواهد شد،پس بهتر است برای پر نشان دادن ابروها و پر کردن جاهای خالی آن از سایه های ابرو که در رنگهای مختلف وبا قلم مو همراه است استفاده کنید

6- هر روز وهر زمان که جلوی آینه قرار می‌گیرید دست به ابروها نزنید چرا که برداشتن پشت سر هم و زود به زود ابروها باعث شل شدن پشت پلک وافتادگی زود هنگام آن خواهد شد.

7- از تیغ زدن ابرو با هر بار برداشتن آن خودداری کنید وتنها گاهی استفاده نمایید زیرا علاوه بر زود در آمدن ابروها ،تارهای موی ابرو را کلفت‌تر کرده ،باعث شکستگی موهای ابرو در زیر پوست شده وموهای زیر پوستی ابرو را زیاد می‌کند و همچنین موهادر خلاف جهت ابروها بیرون خواهد آمد و به مرور جهت ابرو هاکاملا به سمت پایین عوض خواهد شد و شما فرم اولیه ی ابروهایتان را که به شکل زیبایی به سمت بالا شانه می‌شد از دست خواهید داد.

8- ابروها را همیشه در همان جهتی که هستند بردارید یعنی به سمت بالا ومایل، و هرگز با موچین موها را به سمت پایین نکشید تا از ریشه در بیاورید زیرا این خود در نا منظم شدن تارهای ابرو بسیار تاثیر خواهد داشت.

حال روش برداشتن ابروها :

1- ابروها را با کمی ژل به سمت با لا بابرس ابرو مرتب شانه کنید.

2- مدل تقریبی ابرویتان را که دوست دارید و البته در ابروی شما جای می‌گیرد را روی ابرو در نظر گرفته و به وسیله‌ی یک مداد چشم روغنی که بهتر است رنگ آن با ابروی شما تفاوت داشته باشد تا کاملا خط تمایز را به شما نشان دهد ،دور تا دور ابرو بکشید.هر دو ابرو را با هم و یکسان کشیده تا در همان ابتدای کار ابروها را مانند هم ببینید و بدون آن که داخل ابرو ها را پر کنید فقط دور تا دور آنها را خط بیندازید.

3- از انتهای یک ابرو ،همان ابرویی که دست راحت‌تر است شروع کرده وبا موچین پایین خط تمایز ودر همان جهت رشد مو ، موهای اضافه را بردارید ،همین طور بالای ابرو را.

4- با قیچی کوچک مخصوص ابرو ودرست بالاتر از خط کشیده شده ،صاف صاف و خیلی کم بعد از شانه کردن در صورتی که نیاز به کوتاه کردن باشد ،قیچی کنید وتنها تیزی های آن را بگیرید که البته در دختر خانمها بهتر است که تاج به همان حالت طبیعی باقی بماند وکوتاه نشود .بقیه ی قسمتهای ابرو یعنی وسط و انتهای آن را به سمت پایین شانه زده و کمی قیچی کنید ،سپس موها را به سمت بالا شانه کرده واگر مویی اضافه باقی مانده بزنید در غیر این صورت دست نزنید. بهتر است انتهای ابرو را کوتاه نکنید تا ابرو طبیعی‌تر باشد.

منبع

+ نوشته شده در  جمعه بیست و چهارم آبان 1387ساعت 10:41  توسط ساناز  | 

"اجتناب از چهار روش نامناسب برای برداشتن ابرو"

اصول مربوط به ابرو

اجتناب از چهار روش نامناسب برای برداشتن ابرو:

ابروی خانمها خیلی اهمیت دارد ولی به آن توجه نمی‌كنند،این خیلی بداست.بعد از چندین سال تمیز كردن ابروهایم به این نتیجه رسیدم كه ابروهای مرتب رنگ چشمهایتان را مشخص می‌كند و شما را آراسته و سرحال نشان می‌دهد.درنوجوانی دوست داشتم ابروهایم مثل شر(یك خواننده معروف)باریك باشد.بعدهابه این نتیجه رسیدم كه ابروهای خیلی باریك صورت را خشن نشان می‌دهد.پس ازچندبار آزمایش و امتحان بالاخره فهمیدم چه راهی مناسب است(استفاده ازحالت كمان و خط طبیعی ابروها) 

 

 

خیلی از خانمها رو می‌بینم كه به روشهای غلط ابروهای خود را برمی‌دارند كه آنها را ناراحت،عصبانی و یا متعجب نشان می‌دهد.تاتوی ابرو غیر طبیعی به نظر می‌رسد و تیغ زدن ابرو باعث اختلال در رشد طبیعی موهای ابرو می‌شود.برای پرهیز از آنها از نكات زیر برای آراستن ابروهای خود استفاده كنید.

ابروهای نامرتب(ژولیده)

 ابروهای پر خیلی خوش حالت هستند.اما ابروهای ژولیده باعث می‌شود كه چشمهای شما ریزتر به نظر آیند.(ابتدای خط ابرو باید موازی باسوراخ بینی باشد) برای تمیزكردن و طبیعی نشان دادن فاصله ابروها از موكنهای فنری كه نوك آن اریب است استفاده كنید.سپس ابروهای خود را به سمت بالا برس كنید و با استفاده از قیچی های مخصوص ابرو موهای بلند را كوتاه كنید. ابروها را به صورت كمانی شانه كنید و با ژل ابرو یا كمی ژل مو آنها را منظم كنید.این باعث می‌شود ابروهای خیلی باریك، پهن‌تر و آراسته تر به نظر برسد.

ابروهای خیلی كم پشت

اگر چه ابروهای خیلی باریك در نگاه اول زیبا هستند ولی چهره را خشن نشان می‌دهند. برای اجتناب از رشد نامنظم آن ابروها رایكی یكی بردارید.این عمل باعث جلوگیری از شكنندگی ابرو و رشد موهای زیر پوستی می‌شود.تمیز كردن فاصله بین چشمها باعث می‌شود كه ابروها قرینه هم باشند.اگر احیانا یكی را بیشتر از دیگری برداشتید به آن دست نزنید و آن را خرابتر نكنید،بلكه از سایه ها برای رفع این عیب استفاده كنید.

ابروهای كمانی

با استفاده از روش كمانی كردن، ابروی بی حالت شما حالت دار می‌شود. فرم صورت هر طور باشد نوك كمان ابرو باید درست بالای گوشه بیرونی عنبیه چشم باشد.

یك نكته:یك مداد از نوك بینی تان به سمت مردمك چشمتان قرار دهید و به سمت ابروهایتان امتداد بدهید تا نوك كمان ابروی شما مشخص شود. با استفاده از یك مداد رنگی خط هایی بكشید تا شما در كار خود اشتباه نكنید.در آخرهرگونه موهای زاید گوشه های ابرو را تمیزكنید ولی موهای بالای نوك كمان آنها را برندارید وگرنه شكل كلی ابرو پهن به نظر می‌رسد. 

منبع

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام مرداد 1387ساعت 1:29  توسط ساناز  | 

"چگونه مژه های خود را پرتر كنیم ؟ "

 

بابی برون ( آرایشگر معروف ) می‌گوید من اهمیت ریمل را به اندازه كارت اعتباری خود می‌دانم .

اخیرا مژه های من تنك تر از معمول بنظر می‌رسد ، با ریمل چگونه می‌توانم آنرا پرتر نشان بدهم ؟

روی پلكها دو خط چشم بكشید . این روش اینقدر موثر است كه ریشه مژه ها را تیره تر نشان می‌دهد . اگر از ریمل هم استفاده كنید مژه های شما مثل تار عنكبوت خواهد شد . از برس خط چشم برای كشیدن سایه تیره روی پلك بالایی استفاده كنید ( رنگهای قهوه ای یا خاكستری طبیعی تر از رنگ مشكی هستند ) .مطمئن شوید كه خط چشم درشت و پهن است چون مؤثرتر از خط چشم باریك است . سپس برس را مرطوب كنید و با استفاده از روش ضربه ای یك خط باریك در بالای خط اول بكشید . این كار را روی پلك پایینی نیز انجام بدهید و كار خود را با یك ریمل حجم دهنده تمام كنید.

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم مرداد 1387ساعت 19:9  توسط ساناز  | 

::فرم دادن ابرو::

برداشتن ابروها با موچين

هنگام برداشتن ابروها به وسيله موچين بهتر است که:

1- پوست را محکم بگيريم.

2- موها را يکي يکي در مسير رشد مو در بياوريم.

3 - بعد از برداشتن موها، کمپرس آب سرد روي آن گذاشته و کمي ضدعفوني کننده براي جلوگيري از تورم روي آنها بماليم.

براي فرم دادن به ابرو ميتوانيم از مداد ابرو و پودر ابرو استفاده کنيم. قبل از استفاده از مداد ابرو بايد حتما آن را با مدادتراش مخصوص مدادهاي آرايش بتراشيم.

مدادهاي آرايشي ابرو معمولا به رنگهاي قهوه اي روشن، متوسط، تيره، زغالي، سياه و جگري تيره هستند.

بهتر است که رنگ مداد مورد استفاده يک درجه روشن تر از ابروي اصلي انتخاب شود. براي ابروهاي بسيار روشن (بلوند) رنگ مداد کمي تيره تر توصيه ميشود.

قبل از مصرف مداد حتما ابروها را به طرف بالا و گوشه ابرو را به طرفين، در مسير رشد موها برس کنيم و سپس با مداد نوک تيز خط نازک ميکشيم و آرام آرام خط را پهنتر کرده و فرم ميدهيم.

ميتوانيم از پودر استفاده و با برس ابرو از گوشه داخل ابرو شروع، به طرف وسط ابرو و سپس به سمت گوشه خارجي ادامه داده و سپس با يک برس تميز پودرهاي اضافي را تميز نموده و حالت طبيعي به ابروها دهيم.

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم مرداد 1387ساعت 10:31  توسط ساناز  | 

"روانشناسی ابروها"

در بررسی هایی که بر روی شکل ابروها و رابطه آنها با شخصیت انسان انجام گرفته است، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که هر شکلی از ابرو با شخصیت صاحب آن رابطه دارد.

 در اینجا به چند شکل از ابروها و رابطه آنها با شخصیت افراد اشاره می شود:

 ۱- ابروهای نرم و کم پشت نشانه ناپختگی و بی تجربگی است.

 ۲- ابروهای پرپشت نشانه تحرک زیاد و پرانرژی بودن است.

 ۳- ابروهای بلند نشانه ثبات شخصیت و تلاش و کوشش فراوان است.

 ۴-  ابروهای کوتاه نشانه عدم استواری و خیالاتی بودن است.

 ۵- ابروهای پیوسته نشانه حساس بودن است.

 ۶- ابروهای دور از هم نشانه ضعف و انزوا طلبی و ناپختگی است.

 ۷- ابروهای نزدیک به چشمها نشانه اراده قوی و تمرکز ذهن است.

 ۸- ابروهای صاف نشانه شخصیت محکم و لجباز است.

 ۹- ابروهای کمانی نشانه نیرو و نشاط و گرمی است.

 ۱۰-  ابروهایی که انتهای آنها به سمت بالاست نشانه جرأت و نشاط و شادمانی است.

 ۱۱-  ابروهایی که انتهای آن افتاده است نشانه پیچیدگی شخصیت و اضطراب است.

 به طور کلی می توان گفت:

 ابروهای پرپشت: نشانه فعالیت، ابروهای بلند: نشانه اراده، ابروهای بالا : نشانه جرأت و ابروهای کمانی: نشانه گرمی و اشتیاق است.

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم خرداد 1387ساعت 11:18  توسط ساناز  |