انستیتو آموزشی آرایشی برجــــــــــیس

دارای مدرک بین المللی طلایی گریماس هلند

"چگونه بدون عمل جراحی و بوتاکس زیبا به نظر برسید؟!"

مجبور نیستید برای جوان تر شدن از آمپولهای تزریق کننده دردناک استفاده کنید. تنها با یک آرایش در سر و صورت یک تغییر بزرگ در خود ایجاد کنید.همه ما این لحظات را تجربه کرده ایم: روبروی آینه ایستاده ایم ، تمام خطوط ریز و درشت صورت و لکه های آن را بدقت بررسی کرده و حتی متعجب شده ایم که اینها چه زمانی بوجود آمده اند. بعضی ها‌، برای حل این چین و چروک ها یا از بین بردن لکه های صورت شان از لیزر استفاده می‌کنند ، برخی هم تزریق بوتاکس را انتخاب می‌کنند . اما اگر شما دوست نداشته باشید از گزینه های بالا (تزریق بوتاکس و عمل های جراحی) یکی را انتخاب کنید ،‌چه باید کرد؟ مشکلی نیست.

تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا به شما بگوییم بدون نیاز به عمل جراحی و تزریق بوتاکس چگونه می‌توان زیبا بود.

فنون ساده آرایش

بعضی ها موقع آرایش اشتباه می‌کنند مثلا صورت شان را زیادی کرم زده و تبدیل به یک صورت گچی و آرایشی بسیار مصنوعی می‌شوند. "سندی لینتر" آرایشگر ماهر ما به شما توصیه می‌کند که "کم اما صحیح آرایش کنید". باید به شما بگویم که سندی آرایشگر ستارگان هالیوود است و سالن بسیار معروفی در نیویورک دارد . او میگوید شما مجبور نیستید برای اینکه ظاهری زیبا داشته باشید ساعت های طولانی روی صندلی آرایشگاه بنشینید. " اما اگر دوست دارید ساده باشید پس ابتدا از آرایش چشمان تان شروع کنید. بعد از آن بدانید که هیچ عضوی از صورت به مهمی آرایش لب نیست. پس در انتخاب رژ لب تان دقت کنید". 

و حالا روش های ماهرانه آرایش:

پوست درخشان همان پوست شاداب و پرطراوت شماست: "پتی داب روف" آرایشگر معروف "دیور" و آرایشگر اختصاصی "گوینت پالترو" و "شارون استون" می‌گوید: برای آغاز از یک کرم مرطوب کنند سبک استفاده کنید. سپس یک کرم مایع یا سفت به دلخواه خودتان برای پوشش صورت انتخاب کنید. حالا باید پودری روی صورت تان بزنید که جلا و براق بودن پوست شما را بگیرد. خانم های مسن توجه کنند که از پودری استفاده کنند که باعث رنگ پریده بودن و بی حالتی صورت شان نشود. کرم های به رنگ روشن حالت طبیعی ندارند.شما خیلی راحت می‌توانید پد کرم پودر را داخل آن بزنید و تمام لک های صورت تان را بپوشانید ،اما به یاد داشته باشید که با این کار تنها آرایش تان را خراب کرده اید و به یک مجسمه بی حالت شبیه می‌شوید. پس از پنکیک و کرم پودر فقط برای نقاطی از صورتتان استفاده کنید که براق به نظر می‌رسند. 

کرم پودر دوست شماست:

ازکرم پودر برای پوشاندن نقاط قرمز صورت و چین چروک های آن استفاده کنید. پد آن را به آرامی زیر چشم هایتان بکشید و آن را تا نیمه های صورت پخش کنید. تا حد امکان از کرم پودر کمتر استفاده کنید چرا که ممکن است روی صورت شما بماند و جذب پوست نشود و این باعث می‌شود آرایش شما حالت مصنوعی داشته باشد. 

در آرایش چشمان تان دقت کنید:

چشمان شما ناحیه ای صورت شماست که سریع تر از همه ، به نظر می‌رسد. اگر می‌خواهید رنگ چشمان تان روشن تر به نظر برسد از یک سایه براق و روشن در گوشه داخلی و میانی پلک تان استفاده کنید. اما دقت کنید که آن را زیاد براق نکنید ، چرا که باعث می‌شود سایه شما دچار ترک خوردگی و بهم خوردن آرایش تان شود. خط انتهایی مژه هایتان را با یک مداد چشم قهوه ای بکشید و زیر خط ابرویتان را با یک سایه روش براق برجسته تر کنید. با این کار چشمان زیبای شما بیشتر به نظر بیننده می‌رسد. 

ابرویتان را آرایش کنید:

برای آرایش کردن ابروها ،  یک مداد ابرو که کمی روشن تر از رنگ موهای تان باشد بردارید و آن را آرایش کنید . سپس از یک قلم موی کوچک برای سایه زدن داخل ابرو استفاده کنید. 

برای زیبا تر شدن آرایش چشمان تان از مژه های مصنوعی استفاده کنید:

اگر از مژه های مصنوعی استفاده کنید چشمان فریبنده تر و جذاب تری خواهید داشت البته به شرطیکه مژه های شما زیبا بلند و مصنوعی نباشند. البته بعضی از آرایشگرها هم از مژه های مصنوعی استفاده نمی کنند. در عوض از ریمل های حجم دهنده استفاده می‌کنند و می‌گویند که استفاده از این ریمل ها باعث می‌شود شما در چشم تان احساس سنگینی نکنید و آرایش تان طبیعی تر به نظر برسد. پس بدنبال ریملی باشید که در عین حجم دهنده بودن مژه های شما را فر نیز بکند. 

برای نقاطی از صورت تان که جوش یا لکه های قرمز دارند از یک قلم موی آغشته به کرم پودر استفاده کنید:

برای این کار حتما از یک برس استفاده کنید چرا که به این ترتیب کنترل بیشتری دارید که کجا ها را کرم بزنید. اگر از برس استفاده نمی کنید از پد پنکیک استفاده کنید.

خط لب واقعا معجزه می‌کند:

اگر بیشتر از 40 سال دارید حتما مشاهده کرده اید که لب بالایی شما حجم خود را از دست داده است. در این مواقع خط لب معجزه می‌کند. از یک خط لب کمرنگ برای شکل دادن خطوط کناری لب ها استفاده کنید . با این کار رژ لب شما به خطوطی که در اثر چین و چروک بوجود آمده اند راه پیدا نمی کند و فقط در ناحیه لب هیا شما باقی می‌ماند.یک رژ لب مایع براق روی لب های شما شادابی و طراوت جوانی را به شما باز می‌گرداند و جلوه خوبی خواهد داشت.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم بهمن 1388ساعت 17:54  توسط ساناز  | 

"حالا که من از عینک استفاده می کنم آیا باید آرایش چشم خود را تغییر دهم؟"

هنگامی که شما از عینک استفاده می کنید آرایش بیش از حد با وجود فرم عینک جالب به نظر نخواهد رسید. داشتن یک آرایش چشم ویژه با عینک، ارتباط نزدیکی با نوع بینایی شما دارد:

 

 

سوال:

حالا که من از عینک استفاده می کنم آیا باید آرایش چشم خود را تغییر دهم؟

پاسخ خانم بابی براون:

هنگامی که شما از عینک استفاده می کنید آرایش بیش از حد با وجود فرم عینک جالب به نظر نخواهد رسید. داشتن یک آرایش چشم ویژه با عینک، ارتباط نزدیکی با نوع بینایی شما دارد:

اگر شما نزدیک بین هستید چشمان شما در پشت عینک کوچکتر از آنچه هست دیده می شود، کشیدن خط در پایین و بالای پلک های چشم یک راه عالی برای بزرگتر نشان دادن چشم ها می باشد.

برای صورتهای به رنگ های معمولی و متوسط می توانید از خط چشم های به رنگ قهوه ای و ذغالی کم رنگ استفاده کنید.

برای چهره های به رنگ تیره تر از خط چشم زغالی پر رنگ یا سیاه استفاده کنید. و برای زیبایی بیشتر از ریمل استفاده کنید که آرایش چشم شما را کامل می سازد.

اما چشمان دوربین، که عینک چشم ها را از حالت عادی بزرگتر نشان می دهد، از سایه چشم روشن و به رنگ خنثی برای روی پلکها استفاده کنید زیرا عینک توجه رو به پیشانی می کشاند بنابراین روی پیشانی خود از کرم پودری تیره تر استفاده کنید و یا کمی از رژ گونه خود روی پیشانی خود بزنید.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هفتم آذر 1388ساعت 13:36  توسط ساناز  | 

"روشهایی برای کاهش خطوط لب !"

شیوه کاهش چشمگیر بودن خطوط لب برای خیلی از افراد اهمیت دارد. پس به توصیه ما توجه نمایید.

  

 

شیوه کاهش چشمگیر بودن خطوط لب برای خیلی از افراد اهمیت دارد. پس به توصیه ما توجه نمایید.

پرسش:

خطوط اطراف لبم محسوس هستند، راهی برای کاهش این چشمگیری وجود دارد؟ 

پاسخ بابی براون:

با سپاس، بله! با استفاده از یک مرطوب کننده می‌توانید بر این مشکل فائق آیید. اطراف لبان خود را با مرطوب کننده چرب نمایید. سپس روی آن پماد تهیه شده از موم بمالید. این انسجام غلیظ خطوط لب را نرم می‌سازد. خیلی از کارشناسان آرایشی خط لب را قدیمی و از مد افتاده می‌پندارند، اما خود من از طرفداران آن هستم، اما برای طبیعی بودن آرایش، از مدادی مناسب و هماهنگ با رنگ لب خود (نه رژ لب) استفاده کنید.

بعد که با مداد خط لب کشیدید، به طور کامل روی لب خود بمالید. رژ لب مات و چرب انتخاب نمایید تا آن را روی خط لب به طور سایه بکشید و تن و رنگ طبیعی لب خود را بدست آورید. هرگز لب های خود را بیش از حد براق ننمایید.

+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم آذر 1388ساعت 10:15  توسط ساناز  | 

"مدل ها برای داشتن چهره بی عیب چه می کنند؟"

حتما تا کنون تصاویر مدلهای زیبا را در مجلات دیده اید و به خودتان گفته اید که این مدلها برای داشتن چنین چهره عالی چه میکنند؟

 

 

 

در این مقاله کلمات فاندیشن (Foundation) و کانسیلر (Concealer) مدام تکرار میشوند که به معنی انواع کرم پودر هستند، همان مواد زیرسازی و پنهان کننده لکه های صورت.

خلق یک چهره بی عیب و نکات اولیه زیرسازی آرایش و پنهان کردن لکه ها و جوشها ,حتما تا کنون تصاویر مدلهای زیبا را در مجلات دیده اید و به خودتان گفته اید که این مدلها برای داشتن چنین چهره عالی چه میکنند؟

در حقیقت این چهره بی عیبی که شما میبنید، نتبجه کار فاندیشن و کانسیلرها یا همان کرم پودر است. اگر شما در صورتتان جوش یا لکه دارید، فاندیشن و کانسیلر به شما کمک خواهد کرد که صورتی بی عیب داشته باشید.دو نوع کرم پودر وجود دارد:به صورت مایع و به صورت کرم. کرم پودر مایع یا همان Color Veil یک جلای مات و یک پوشش کنترل شده بر روی پوست ایجاد میکند و کاری میکند که پوست شما زیباتر به نظر برسد و لکه ها و کبودی دور چشم را به خوبی میپوشاند. کرم پودر ماتیکی برای قسمت هایی از پوست که میخواهیم بپوشانیم، پوشش خوبی ایحاد میکند. انواع لکه ها و آثاری که میخواهیم بپوشانیم عبارتند از: کبودی زیر چشم، جای زخم و سوختگی، رگهای نمایان، چروکها و آثار کشیدگی، جای بخیه، تاتو، ماه گرفتگی ها لکه های ناشی از بالا رفتن سن. همچنین با این ماده میتوان چروکهای ریز زیر چشم را پوشاند.

برای بهتر شدن اثر کرم پودر، همیشه از پن کیک متناسب با همان کرم پودر استفاده کنید چونکه حالت ضد آب به آن میدهد. درست مانند یک پوست دوم. به هنگام استفاده از کرم های آرایشی از یک اسفنج آرایش استفاده کنید. کرم آرایشی یا همان کرم پودر را به صورت دایره شکل روی پوست بکشید تا کامل پوست را پوشش دهد. حالا زیرسازی آرایش شما حاضر است تا با استفاده از رنگهای متناسب صورتتان را آرایش کنید.کرم پودر یک جلای بی نقص به چهره شما و پوششی درخشان به پوست شما میدهد. کرم پودر برای یکنواخت کردن رنگ چهره، پوشاندن لکه ها صورت و جلا دادن به صورت استفاده میشوند. کرم پودر را باید خیلی یکنواخت بر روی پوست کشید تا حالت براق پدا نکند. کرم پودرهای مرغوب حاوی ماده ضد آفتاب بوده و نقش مرطوب کننده نیز دارند. استفاده از رنگ اشتباه در کرم پودر باعث میشود که آرایش شما رنگ واقعی خود را نشان ندهد و کمی چرک به نظر برسد. بر عکس آنچه بسیاری از خانمها تصور میکنند، کرم پودر و مواد زیرسازی آرایشی، اگر مرغوب باشند، برای پوست بسیار مفید بوده و مثل کرم صورت و مواد ضد چین و چروک عمل میکنند. کرم پودرها و مواد زیر سازی آرایشی مرغوب، اگر با کرم مرطوب کننده استفاده شوند، لایه محافظ پوست شما را تقویت میکنند. رنگدانه های پوست شما، با استفاده از این مواد مرغوب، در برابر گرد و غبار و اشعه های مضر نور آفتاب حفاظت میشود. برای یک محافظت خوب بهتر است به میزان ماده ضد آفتابی که در کرم پودر شما وجود دارد دقت کنید.

برای یک زیر سازی آرایشی خوب شما باید از یک کرم پودر به صورت، کرم، مایع یا پودر استفاده کنید. که انتخاب آن به نوع پوست شما، رنگدانه های پوست شما و همچنین میزان پوششی که پوست شما نیاز دارد، بستگی دارد. اگر می بینید که پوست شما به محض استفاده از کرم پودر آن را به خود جذب میکند، بهتر است که از کرم پودر چربتر استفاده کنید. کرم پودرهای پودری برای کنترل میزان چربی در پوستهای چرب بیشتر کاربرد دارند. اگر به طور مداوم در طول روز و هر روز از کرم پودر خوب استفاده کنید، این زیرسازی باعث میشود که آرایش شما حالتی کاملا طبیعی داشته باشد

منبع

+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم آذر 1388ساعت 10:13  توسط ساناز  | 

"آرایشی مناسب در خور مجالس عزا"

شاید با خواندن این تیتر برای خیلی ها این سوال پیش بیاد که آیا مجلس عزا هم نیاز به آرایش داره ؟ با توجه به اینکه چند صباحی است این مسئله در جامعه ی ما مد شده سبک زندگی سیمرغ بر آن شد تا در این باره مطلبی ارائه دهد ...شاید با خواندن این تیتر برای خیلی ها این سوال پیش بیاد که آیا مجلس عزا هم نیاز به آرایش داره و آیا در مجالسی این چنین جایز است که با آرایش وارد شد؟ جواب این سوال قطعا خیر است اما از آنجایی که متاسفانه چند صباحی است در جامعه ی ما به نام تمیزی و مرتب بودن و کلماتی از این قبیل، مجوزی برای آرایش آن هم از نوعی که واقعا در خور آن مکان و جای خاص نیست یافت شده ، سبک زندگی سیمرغ بر آن شد که در این باره و در مورد چگونگی و نحوه ی این نوع آرایشها مطلبی ارائه دهد تا راهکاری مناسب و در خور و شایسته ی خانمهایی باشد که دوست دارند همیشه و درهمه جا آرایش داشته باشند :

آرایشی  مناسب در خور مجالس عزا


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم آبان 1388ساعت 17:27  توسط ساناز  | 

اگرچه بیشتر خانم‌ها آرایش کردن را بلدند و اغلب اوقات، آرایش را خودشان انجام می‌دهند اما به هر حال در روش آرایش، اشتباه می‌کنند. هم اشتباهات و هم توصیه‌ها را بخوانید.

 

 

رنگ‌ها و جعبه‌های بزرگ و کوچک با بسته‌بندی‌های جالب در فروشگاه‌های عرضه لوازم آرایشی بهداشتی، این محصولات را به یکی از پرفروش ترین کالاها تبدیل کرده است. آرایش کردن راهی برای زیباتر شدن است و راه و روش خاص خودش را دارد تا به زیبایی‌ طبیعی چهره لطمه‌ای وارد نسازد.

 ● خطای انتخاب

اگر میل دارید یکی از لوازم آرایشی راخریداری کنید، به‌دنبال مارک‌های جدید و ناشناخته نباشید بلکه بهترین روش که دردسرهای کمتری نیز دارد این است که مارک‌ها و انواعی را انتخاب کنید که دیگران آنها را امتحان کرده‌اند و از آن محصولات راضی بوده‌اند. حتما قبل از استفاده از این محصولات آن را روی بخش کوچکی از پوست‌تان امتحان کنید تا به آن آلرژی نداشته باشید.

 ● خطای سفر

بسیاری از بانوان لوازم آرایشی و بهداشتی را که در منزل استفاده می‌کنند، همراه خود در کیف دستی به خارج از منزل و یا حتی مسافرت می‌برند ولی بهترین کار این است که شما لوازم خود را دو دسته کنید. بخشی از وسایل را که جعبه‌های بزرگ‌تری دارند مثل سایه‌های ۲۴ تایی یا ۳۶ تایی، شیشه‌های عطر بزرگ، موس، ژل و... را برای استفاده در منزل قرار دهید و کیف کوچکی با لوازم ابتدایی برای بردن به خارج از منزل تدارک ببینید.

 ● خطای روز

لوازم و مواد آرایشی را برای روز استفاده کنید که دوام کافی روی پوست‌تان داشته باشند و شما مجبور نشوید دایما آنها را تجدید کنید. فراموش نکنید که آرایش روز باید بسیار سبک و کم‌رنگ باشد، در غیر این صورت به شکل عروسک‌های نمایشی در خواهید آمد. برای پشت چشم از سایه‌های روشن و محو استفاده کنید. رژ‌لب‌های کم‌رنگ برای روز بهترین و طبیعی‌ترین جلوه را به چهره شما می‌بخشند. ریمل‌های ضد آب و رژلب‌های مات بهترین دوام را در آرایش شما خواهند داشت.

 ● خطای تعریق

برای حل مشکل پوست‌هایی که عرق می‌کنند. باید از مواد و محصولات ضد عرق که حاوی درصد بیشتری از نمک‌های آلومینیم هستند، استفاده کرد. می‌توان از این محصولات به ویژه برای پوشاندن گردن استفاده کرد.

 ●خطای لوسیون

شما می‌توانید برای شستشو و مراقبت از پوست‌تان از لوسیون‌هایی با PH ۵/‌۵ استفاده کنید. این لوسیون‌ها برای پوست‌های خشک و حساس بهترین جواب را می‌دهند. لوسیون‌هایی که دارای ترکیب شیمیایی پنتانتریول هستند، برای برداشتن و جذب باکتری‌هایی که موجب جوش‌های پوستی و سایر ضایعات پوستی می‌شوند، مناسب‌اند. اگر پوست شما دچار خارش شده است، لوسیون‌هایی را برگزینید که حاوی ترکیب شیمیایی پولی‌دکانول باشند.

 ● خطای دئودورانت

در صورتی که به تازگی اصلاح و از تیغ استفاده کرده‌اید یا پوستی بسیار حساس دارید، باید در انتخاب دئودورانت مناسب دقت کنید. بهترین دئودورانت برای شما دئودورانتی است که بدون الکل باشد یا حداقل مقدار بسیار اندکی الکل در ترکیب شیمیایی آن به کار رفته باشد، در این غیر این صورت دچار خارش و حساسیت خواهید شد.

 ● خطای رنگ

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که بانوان در آرایش می‌کنند، انتخاب فوندیشن نامناسب برای پوست‌شان است، به همین علت، صورت بعضی‌ها بسیار طبیعی و شاداب به نظر می‌آید و برخی دیگر از خانم‌ها مثل این است که یک ماسک بر چهر‌ه‌شان زده‌اند. به طور کلی رنگ پوست بیشتر بانوان یک ته زمینه زردرنگ دارد و این ته‌رنگ پوست در بانوان آسیایی، آمریکای لاتین و برخی از مناطق آفریقا دیده می‌شود. بنابراین برای اینکه پوست‌شان طبیعی‌تر به نظر بیاید، باید فوندیشنی را انتخاب کنند که یک ته رنگ زرد داشته باشد. بیشتر فوندیشن‌های موجود در بازار، ته رنگ نارنجی یا صورتی رنگ دارند. به همین دلیل بانوانی که این رنگ فوندیشن‌ها را استفاده می‌کنند، صورتی مصنوعی پیدا می‌کنند.

 ● خطای شستشو

پوست، پیش‌زمینه یک آرایش است و شادابی و سلامت پوست اولین شاخص یک چهره زیبا است. برای اینکه لوازم و مواد آرایشی بهتر روی صورت شما بنشینند، پوست شما باید سالم و صاف و بدون چین و چروک و جوش باشد. در پایان هر روز صورت‌تان را با صابون ملایم و آب ولرم بشویید.. غذاهای چرب و سرخ کردنی، سلامت پوست شما را تهدید می‌کنند.

 ● خطای تثبیت

مشکل بسیاری از بانوان این است که پوست بسیار چربی دارند و لحظاتی پس از اینکه آرایش چهره‌شان تمام شد، مواد آرایشی روی پوست آنها راه می‌افتد. راه حل این مشکل، استفاده از یک پودر سبک روی کل آرایش صورت است که آرایش را در محل خود تثبیت می‌کند. اگر شما به‌ویژه در مناطقی که آب و هوا گرم است زندگی می‌کنید یا مجبورید در یک مهمانی یا عروسی در هوای گرم ساعاتی را بگذرانید، لازم است حتما آرایش را با پودر، روی پوست‌تان تثبیت کنید.

 ● خطای تقارن

اگر لب‌های شما شکل متقارن ندارد، به آسانی می‌توانید با استفاده از رژ لب این مشکل را حل کنید. فقط کافی است رژ لب‌هایی را انتخاب کنید که رنگ روشن‌تر و براق‌تری داشته باشند چون در این صورت، شما با استفاده از آرایش اصلاحی، نقایص صورت‌تان را پنهان کرده‌اید. این رژلب‌ها، لب‌های شما را پرتر نشان می‌دهند. برای اینکه دندان‌هایتان را رنگی نکند، انگشتان را در در دهان‌تان قرار دهید و در همین حالت لب‌هایتان را روی هم بگذارید، رنگ اضافی رژ لب به انگشتان خواهد چسبید. برای اینکه لب‌هایتان خشک و ترک‌خورده به نظر نرسند، می‌توانید پیش از استفاده از رژ لب، مقداری ویتامین E روی لب‌تان بمالید. اگر سن‌تان بالای ۴۰ است، از رژ لب‌های مات استفاده نکنید بلکه به جای آن رژ لب‌های براق را همراه خط لب به کار ببرید تا افتادگی و جمع‌شدگی لب‌هایتان کمتر به نظر بیاید. برای پاک‌کردن لک رژ لب از روی لباس‌تان، از گلیسیرین استفاده کنید و سپس لباس‌تان را بشویید. برای اینکه لب‌هایتان را با استفاده از خط لب، آرایش کنید، باید ابتدا رژ لب و پس از آن، خط لب را دور لب‌هایتان بکشید. هیچ‌گاه از رژ لب و خط لبی که با هم تفاوت رنگ زیادی دارند، استفاده نکنید چون جلوه زیبایی نخواهد داشت.

 ● خطای فرچه

نخستین اشتباه رایج برای استفاده از رژگونه استفاده از رنگ‌های تند است. فراموش نکنیدکه همیشه یک ته رنگ، زیباتر و طبیعی‌تر جلوه می‌کند. رژ‌گونه را در امتداد استخوان گونه‌تان به کار ببرید. محل شروع آن باید خط رویش مو در کنار گوشتان باشد. برای اینکه گونه‌هایتان برجسته‌تر به نظر بیایند، باید از یک پودر روشن در زیر استخوان گونه‌تان استفاده کنید. رنگی را برای رژگونه انتخاب کنید که ته رنگ قرمز زیادی نداشته باشد چون در این صورت، چهره شما بسیار آفتاب‌سوخته به نظر خواهد رسید. قبل از استفاده از فرچه مخصوص رژگونه، آن را حتما تمیز کنید و اضافات رژگونه را از لابه‌لای موهای آن بتکانید. برای پخش رژگونه، روی استخوان گونه، از حرکت‌های نیمه هلالی فرچه روی استخوان گونه استفاده کنید. فراموش نکنید که شما نباید رژگونه را تا نزدیکی پره‌های بینی پخش کنید. برای آرایش روز از مقدار بسیار کمی رژگونه استفاده کنید چون چربی روی پوست شما رنگ را به خود گرفته و آن را شدیدتر نشان می‌دهد.

منبع

+ نوشته شده در  جمعه هفدهم مهر 1388ساعت 13:48  توسط ساناز  | 

"توصیه هایی برای داشتن آرایشی مناسب عکاسی"

بابی براون، آرایشگر معروفی است که بازیگران هالیوود را برای داشتنی آرایش زیبا و درست راهنمایی می کند، برای داشتن آرایشی مناسب عکاسی تا آخر مقاله با ما همراه باشید:

 

 

 با یک آرایش درست می توانید همیشه در عکس هایتان زیبا باشید

 بابی براون، آرایشگر معروفی است که بازیگران هالیوود را  برای داشتنی آرایش زیبا و درست راهنمایی می کند، وی نویسنده سه کتاب پرفرش در زمینه مد و زیبایی است؛ همچین خانم براون صاحب کمپانی تولید لوازم آرایش مرغوب و جدیدی است که سالانه میلیون ها دلار درآمد دارد.

 فارغ التحصیلی ، ازدواج ، تعطیلات؛ عکس ها پشت سر یکدیگر.اگر فقط به این دلیل از دوربین عکاسی فراری هستید که در عکس ها زیبا و جذاب به نظر نمی رسید، این مقاله را دنبال کنید تا به شما بگویم راه حل مشکل شما چیست.

 ابتدا، به این فکر کنید که معمولا در چه زمان و چه مکانی مجبور هستید که عکس بگیرید.

اغلب نور فلاش دوربین آرایش چهره شما را بیشتر نشان می‌دهد، پس از فلاش دستی استفاده کنید.یک کرم پودر یا پنکیک خوب و مناسب پیدا کید تا قبل از عکس گرفتن کمی زیر چشم ها و روی بینی تان بزنید تا تیرگی های زیر چشم و قرمزی و براقی بینی تان را بگیرد.

 وقتی در آتلیه عکس می گیرید، نور فلاش ممکن است شما را رنگ پریده نشان دهد ، پس یک کرم پودر و پنکیک خوب اینجاست که به کمک شما می آید. از پنکیک هایی که حاوی دی اکسید تیتانیوم هستند خودداری کنید، چرا که باعث می شوند شما بیشتر رنگ پریده به نظر برسید،‌ از پنکیک هایی استفاده کنید که مایل به صورتی هستند. ( پنکیک هایی که متمایل بهرنگ زرد هستند نیز اغلب رنگ طبیعی دارند).

 برای داشتن آرایشی مناسب عکاسی تا آخر مقاله با ما همراه باشید:

- گلگون کردن گونه ها و چهره شما را زیبا می کند اما ممکن است در عکس زیادی چرب و روغنی به نظر برسید. از مرطوب کننده نیز استفاده نکنید. اگر پوستی چرب دارید،( در قسمت بینی یا پیشانی) می توانید قبل از اینکه پنکیک بزنید چربی صورت تان را با لوسیون ضد چربی بگیرید.

 - از رنگ های گرم در پودر آرایشی تان استفاده کنید. برخلاف عقیده عموم، رنگ های مات در تصویر دیده نمی شوند و اگرپودر مناسبی نزنید پوست شما گچی و بی حالت خواهد بود.

 - اگر یک تاب نیم تنه به تن دارید، رنگ صورت و گردن و بالاتنه تان را با هم چک کنید تا هماهنگ باشند. استفاده از رنگ های برنزه آسان ترین راه برای یکدست کردن پوست شماست.

 - برای فلاش دوربین چهره شما را خراب نکند، از رنگ های بسیار روشن در رژتان استفاده نکنید. همچنین رنگ های پرتلالو و زننده را برای سایه چشم تان انتخاب نکنید. هر دو اینها نور را منعکس کرده و باعث می شوند چهره شما در عکس چرب و روغنی به نظر برسد. البته اگر از سایه چشمی که شاد و براق باشد به مقدار کم استفاده کنید در عکس جلوه خاصی خواهد داشت. اما این سایه ها نباید رنگارنگ باشد.

 - از خط لبی استفاده کنید که همرنگ رژ تان باشد. مراقب باشید وقتی رژتان را می زنید قسمتی از خط لب تان پاک نشود.

 - یک نفس عمیق بکشید اگر عصبی هستید و استرس دارید، مطمئن باشید این حالت در عکس تان مشخص خواهد شد. بین گرفتن عکس ها، چشمان تان را ببندید و تمرکز کنید و ریلکس باشید

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم شهریور 1388ساعت 18:24  توسط ساناز  | 

"چگونه خط چشم حرفه ای داشته باشیم!"

برای فهمیدن این كه چگونه یك خط چشم را به صورت حرفه ای استفاده كنید اول تصمیم بگیرید كه از میان انواع مختلف خط چشم كدام بهتر به پوست شما می‌آید و قابل استفاده است، سپس فكر كنید به اینكه چه رنگ‌هایی چهره تان را در روز و شب بهتر می‌كند.

انواع خط چشم

خط چشم انواع گوناگونی دارد:

 

 

با مداد كشیدن، خط چشم مایع، نمد مالی كردن با یك وسیله نوك تیز، قالب خط چشم مداد ابرو. هر كدام از آن‌ها مزایایی دارند. همه آن‌ها اولویت دارند بر دیگری. هر نوع از خط چشم‌ها نحوه استفاده ی مخصوص به خود را دارد. بنابراین شما باید آن گونه ای را انتخاب كنید كه توانایی استفاده از آن را داشته باشید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم مرداد 1388ساعت 14:49  توسط ساناز  | 

"چگونه می توانم ماندگاری و دوام رژ لب ام را زیاد کنم؟"

سوال:چگونه می توانم ماندگاری و دوام رژ لب ام را زیاد کنم؟

 

پاسخ:

بابی:با زدن کرم پودر و پنکیک خشک می تواندی ماندگاری رژ لب خود را بیشتر کنید. برای دوام بیشتر، لازم است سطحی روی لب ایجاد کنید که رژ لب روی آن بچسبد. از این روش هم می توانید استفاده کنید. اول تمام سطح لب خود را با یک خط لب رنگ کنید و بعد رژ لب دلخواه خود را روی آن بزنید. زمانیکه رژ لب محو می شود، بازهم لب شما دارای رنگ است. روش دیگری هم برای ماندگاری رژ لب وجود دارد. قبل از استفاده از هر گونه رژ لب با یک تقویت کننده لب که به صورت کرم و یا پمادی در فروشگاه ها موجود است آن را بپوشانید. این ماده به لب های شما شفافیت و شادابی می بخشد و کمک می کند تا رژ لب صافتر و براق تر روی لب های شما بمدت بیشتر بماند.

منبع

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم مرداد 1388ساعت 12:0  توسط ساناز  | 

"همه چیز در مورد کانسیلر از زبان بابی براون!"

بدنبال کرم پودری باشید که یک درجه از رنگ پوست شما روشن تر باشد و بعد از این تکنیک‌های آرایشی برای پنهان کردن نقاط ضعف صورت‌تان استفاده کنید

این ماده آرایشی مهمترین وسیله آرایشی در کیف شماست.

با استفاده از یک کرم پودر خوب(کانسیلر) براحتی می‌توانید جوش‌ها و لکه‌های پوستی‌تان را بپوشانید.

من معتقدم که یک کرم پودر خوب براحتی پیدا نمی شود و یکی از رازهای عالم است. این ماده آرایشی می‌تواند سریع صورت شما را روشن کرده و به پوست شما شادابی و طراوت خاصی دهد- مخصوصا زمانیکه از بی خوابی رنج می‌برید یک کرم پودر خوب می‌تواند چهره خسته شما را به یک صورت شاداب تبدیل کند؛ بدنبال کرم پودری باشید که یک درجه از رنگ پوست شما روشن تر باشد و بعد از این تکنیک‌های آرایشی برای پنهان کردن نقاط ضعف صورت‌تان استفاده کنید:


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم مرداد 1388ساعت 11:52  توسط ساناز  | 

"جاودانترین زیبایی بین بازیگران هالیوود انتخاب شد!"

در جدیدترین نظرسنجی انجام شده، کیت وینسلت به عنوان جاودانترین زیبایی بین بازیگران هالیوود انتخاب شد.بازیگر فیلم تایتانیک توانست 3000 نفر را در زیبایی پشت سر بگذارد و به عنوان زیبای جاویدان انتخاب شود.تیفانی، آدری هپ بورن، کلی بروک و چریل کول در رده‌های دوم تا چهارم قرار گرفتند. آنجلینا جولی نیز در رتبه پنجم قرار گرفت.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم اردیبهشت 1388ساعت 11:47  توسط ساناز  | 

"طرز صحیح سایه زدن برای انواع چشمها !"

یکی بهترین راه های زیبا ساختن چشمها دانستن فوت و فن سایه زدن است. چشمهای شما اولین عضو صورت شماست که در وهلۀ اول به چشم می رسد. بنابراین دانستن روش سایه زدن صحیح کلید درخشیدن در نظر اول است.سایه ها در رنگها و گونه های مختلف یافت می شوند، کرم ،پودری یا مدادی .

« سایه پودری یا کرم»

سایه در نوع پودری و کرم موجود است ، نوع استفاده از نوع کرم آسانتر است زیرا شما با یک حرکت می توانید سایه بزنید ولی نوع پودری دوام و پوشانندگی بیشتری دارد و اگر به نوع کرم آن علاقه مند هستید می توانید برای افزایش دوام آن ، انرا با سایه پودری مخلوط نمایید. انتخاب اکثر خانم ها سایه مخلوط از ایندو است که هم استفاده از آن آسانتر و هم دوام خوبی دارد. با این حال انتخاب به شما بستگی دارد، هر دو را امتحان و ببینید کدام نوع روی پوست شما بهتر عمل می کند سپس انتخاب کنید.

شما ممکن است برای ماندگاری بهتر و نرم ماندن پلک چشم از زیر رنگها و یا بیس هایی استفاده کنیدکه بهتر است آنها از نوع بی رنگ باشند.

« انتخاب رنگ بر حسب رنگ پوست»

هنگامی که صحبت از انتخاب رنگ است قدم اول تست کردن انواع رنگها بر مبنی رنگ پوسن و رنگ لباس است.

« راهنمایی هایی برای انتخاب رنگ»

پوستهای گندمی روشن:

شما می توانید از اکثر رنگهای سایه استفاده کنید. اما از تنالیته های روشن علی الخصوص اگر برای روز آرایش می کنید. اگر موهای تیره دارید می توانید از رنگهای تیره نیز استفاده کنید . استفاده از رنگهایی چون ارغوانی ، بنفش ، سبز و یا آبی یه همراه خط چشمی به همان رنگ بسیار کار آمد است.

پوستهای سبزه روشن :

از رنگهایی که یک درجه از پوست شما تیره تر است استفاده کنید و یا از رنگ طلائی که درخشش خاصی به شما می دهد. از رنگ براق کرمی برای زیر ابرو و بالای استخوان چشم برای برجسته شدن چشمتان استفاده کنید.

پوستهای مایل به زرد :

از رنگهای آبی ، خاکستری مایل به آبی ، ارغوانی روشن و یا صورتی در وسط چشم و نتالیتۀ تیره تر همان رنگها در کناره های چشم استفاده کنید. و بالای استخوان چشم را با رنگ کرمی براق برجسته کنید.

پوستهای قهوه ای روشن :

سایه های قهوه ای براق شما را بسیار زیباتر می کند. اما از رنگهایی چوم سبز و آبی و ارغوانی نترسید تنالیته براق آنها به چشم های شما جذابیت می دهد.

پوستهای تیره:

سعی کنید از رنگهایی که یک درجه از پوست شما روشن تر باشد استفاده کنید. در سایه هایتان رنگ طلائی و یا نقره ای اضافه کنید. اگر مایل به استفاده از سایه های تیره هستید از خط چشم تیره نیز استفاده کنید.پیشنهاد ما اینست که سایۀ چشم خود را با رنگ چشم همرنگ نکنید. بطور مثال برای چشمان سبز سایه های ارغوانی ، برنزی و یا قهوه ای ، برای چشمان آّبی ، سایه های هلویی و زرد و طلائی و برای چشمان قهوه ای هر رنگی مناسب است.

منبع

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم اردیبهشت 1388ساعت 17:49  توسط ساناز  | 

"مد آرایش در بهار سال جدید"

مدل‌های آرایشی بسیار زیبایی برای چهره در بهار وجود دارند. سبک مورد علاقه‌ی من اثری از رنگ صورتی روی نقطه‌ای از صورت است. طی مد هفته‌ای نیویورک، تمام طراحان از میچکا گرفته تا لیلیپولیتزر، صورتی را انتخاب کردند و ما با ترکیبی از رنگ کرم و رنگ‌های تند و درخشنده، تازگی بیشتری به آن دادیم. 

 

 

انتخاب من برای فصل اینها هستند:

چهره‌ی آفتاب سوخته: هر کسی با آرایش برنزه بهتر به نظر می‌رسد. با یک برس رژگونه، قسمت‌هایی از صورت که به طور طبیعی آفتاب سوخته می‌شوند را برنزه کنید: پیشانی،گونه‌ه ،بینی و چانه. رنگ برنزه‌ای انتخاب کنید که حالت گرما را به صورت شما منتقل کند. اگر خیلی نارنجی باشد‌، تیره به نظر می‌رسد، پس یک کم سایه ی آن را روشنتر کنید. سپس کمی صورتی یا سرخ درخشان به صورت خود اضافه کنید.

چشمان درخشان: روشی که برای ایجاد درخشندگی به کار می‌رود این است که ترکیبی از رنگهای تند پیدا کنیم که با آن صورت بین پلک‌های کرم روشن بهتر خودش را نشان بدهد و برای اینکه مات نشود رنگ روشن را روی روشن نزنید.

لب‌های طبیعی: هر خانمی باید یک رژلب خوش رنگ داشته باشد که حتی هنگامیکه آرایش دیگری هم ندارد، عالی به نظر برسد. در این فصل من روی رنگ طبیعی لب دارم کار می‌کنم. ساده بگویم (چون هیچ چیز بدتر از یک خط لب مشخص بین لبها نیست) پس از استفاده از یک رژلب با رنگ کرم، خط لب بکشید. با این روش نیازی نیست برای رژ زدن از پر استفاده کنید.

منبع

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم فروردین 1388ساعت 20:0  توسط ساناز  | 

"لوازم آرايشي تنها محصولاتي كه به همت زنها از بحران اقتصادي جهاني در امان هستند"

جالب است كه در دوره ركود اقتصادي اكثر بازارها فروش محصولات يك صنعت افزايش نيز مي يابد. يك رئيس بخش توليد لوازم آرايشي به اين روند لقب" شاخص رژ لب" را مي دهد. در يك نظر سنجي انجام شده توسط يك شركت زيبايي اكثر زنان اين محصولات را محصولاتي اعلام كردند كه نمي توانند بدون آنها زندگي كنند.

 

 

تنها زنان بالاي 60 سال معتقد بودند كه رژ لب آنها ارزشمندتر از محصولات ديگر موجود در كيف آرايش آنهاست. درواقع تجارت زيبايي هم اكنون هنوز هم با قدرت هرچه تمام تر درحالي به فعاليت خود ادامه مي دهد كه ساير بخشها با مشكل روبرو هستند و 82 درصد زنان معتقدند كه آرايش آنها را بهتر جلوه مي دهد و 88 درصد هم معتقدند كه اين امر احساس راحتي بيشتري به آنها مي دهد. ۴۷ درصد موضوعات اين نظرسنجي معتقد بودند كه آرايش باعث برتري آنها نسبت به همكارانشان مي شود كه اين آمار در لندن تا 63 درصد افزايش مي يابد. روانشناسان هم مي گويند كه ديدن يك صورت زيبا باعث مي شود كه استرس ناشي از ريسكهاي اقتصادي در نظر فرد كاهش يابد.

منبع

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم فروردین 1388ساعت 20:22  توسط ساناز  | 

"با یک آرایش ساده چشمان خود را دودی کنید!"

شما می‌توانید بدون آنکه نیاز باشد ساعتها جلوی آینه بنشینید، چشمان خود را به رنگ دودی(و البته نه سیاه رنگ)  و به شکلی هوس‌انگیز آرایش کنید. 

گام اول 

 

مالی رونکال، آرایشگر هنرمند هنرپیشه‌های معروفی چون جنیفر لوپز و بی‌یانسه، می‌گوید: "بله این خیلی مهیج است، اما واقعیت این است که چشمان دودی نگاهی ملایم خواهند داشت. در این نوع آرایش از خطوط کلفت و خشن استفاده نمی شود—کافی است‌ هاله‌ای از چند رنگ را مورد استفاده قرار دهید." با استفاده از یک خط چشم مدادی سیاه رنگ، خطی در امتداد خط بالا و پایین مژه‌ها بکشید. این خط باید تا جایی که ممکن است به مژه‌ها نزدیکتر باشد. رونکال پیشنهاد می‌کند خط بالایی و پایینی را کمی ضخیم‌تر کنید و لازم نیست نگران ناصافی‌های این خطوط باشید. اگر چشمانی درشت یا بادامی دارید، در قسمت حاشیۀ داخلی چشم نیز خطی بکشید تا شدت رنگ آرایش افزایش یابد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم فروردین 1388ساعت 16:24  توسط ساناز  | 

"آرایش صورت با پوست گندمی ورنگ چشم قهوه ای "

در مقالاتی سعی داریم تا با تقسیم بندی بر اساس رنگ پوست و رنگ چشم، شما را در جهت آرایشی برازنده و مطلوب یاری دهد، در این قسمت با آرایش پوست گندمی و چشم قهوه ای با ما همراه باشید:

 

 

پوست گندمی /چشم قهوه ای

از آنجایی که تفاوت رنگ پوست در نوع آرایش ورنگ آمیزی آن حائز اهمیت است و با تطابق آن با رنگ چشم های مختلف می تواند در بهتر شدن آرایش و زیباترشدن کمک بیشتری کند، با در نظر گرفتن رنگ پوست گندمی که تن کرم و زرد در آن بیش از صورتی است و چشم قهوه ای به این ترتیب میک آپ خود را انجام دهید:

1-همانطور که در مقالات قبلی نیز اشاره شده است مرحله ی اول هر آرایش آماده سازی پوست وصاف ویکدست ساختن آن است که در اینجا چون رنگ اصلی زیر ساخت پوست شما کرم رنگ است پس به راحتی برای ساختن یک رنگ پوست ایده آل ابتدا حتما از یک ضد آفتاب مناسب که بهتر است از نوع رنگی با شماره ی 1 یا 2 باشد استفاده کرده تا کمی تن صورتی و گلبهی را به پوست شما بیافزاید و پس از جذب کامل آن از کرم پودر یا پنکیک هایی که به رنگ پوست اصلی شما نزدیک است زده تا به رنگ متعادلی که نه زیاد زرد و نه زیاد صورتی است برسید.

2-پس از یکدست سازی پوست و جذب کرم پودر یا پنکیک بر روی پوست اگر نیاز به سایه زدن به ابرو و پر رنگ کردن آن باشد این کار را هماهنگ با رنگ ابرو انجام داده و ابروها را جفت و یکدست کنید و سپس با شانه ی ابرو آنها را به سمت بالا شانه کنید.

3-برای پوستهای گندمی با رنگ چشم قهوه ای زدن سایه های کرم و طلایی بسیار روشن چهره را سرد و بی روح می کند پس پیشنهاد ما برای سایه استفاده از سه رنگ زیر است که به چشمها جذابیت بیشتری می بخشد:

الف)سایه ی نقره ای به تنهایی. یا پس از زدن سایه ی نقره ای برای زیر ساخت از رنگهای نیلی وآبی لاجوردی بر روی آن و در ادامه و گوشه ی چشم که چشمان شما را با این رنگ پوست بسیار جذاب و زیبا نشان خواهد داد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم فروردین 1388ساعت 11:11  توسط ساناز  | 

"بهترین شیوه استفاده از ریمل !"

*آیا می دانید برای چه از ریمل استفاده می کنیم ،آیا نحو ه ی صحیح استفاده از ریمل را می دانید ؟

ریمل ، یک روکش است و باعث پررنگ تر شدن مژه ها می شود .

* آیا می دانید چرا از ریمل استفاده می کنیم ؟

ریمل باعث جذب شدن افراد به نگاه و چشمان شما می شود .

اما چرا ریمل این خاصیت را دارد ؟

زیرا مژه ها به خودی خود دارای رنگ کم رنگی هستند ، و با زدن ریمل مژه هایتان پرو پر رنگ تر جلوه می کنند البته در بعضی از افراد استثنا ست، آنها دارای مژه های پررنگ و پری هستند .

 

 

حال نحوه ی صحیح ریمل زدن را برایتان توضیح می دهیم :

در ابتدا نگاه خود را به سمت پایین بیاندازید ، در این حالت مژه هایتان را از ریشه تا انتها با ریمل به دقت برس بکشید تا اندازه ی مژه هایتان کشیده شود . و اگر می خواهید مژه هایتان پرتر به نظر برسند این کار را دو یا سه بار انجام دهید ، نه بیشتر زیرا در صورت استفاده زیاد مژه هایتان به داخل یکدیگر می روند و شکل زیبایی را به شما نمی بخشد .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم فروردین 1388ساعت 16:30  توسط ساناز  | 

"با تغییر رنگ موها چه تغییری در آرایش صورت باید داد؟!"

بابی براون، آرایشگر هنرمند و با تجربه و نویسندۀ کتابهای پرفروش دربارۀ مسائل آرایشی ، از تجربه های خود می گوید:من هرسال تابستان مشتریان فراوانی دارم که مایلند روی موهای قهوه ای تیرۀ طبیعی خود،‌های لایت بلوند بزنند. اولین باری که این کار را کردم ، احساس کردم یک مشکلی در کار است و نتیجۀ کار از نظر خودم %100 رضایتبخش نبود. وقتی خوب دقت کردم، دریافتم هماهنگی رنگ آرایش با رنگ مو نکتۀ مهمى ‌است که به آن توجه نکرده بودم.

 

 

چرا؟ ... تغییر رنگ موها ، رنگ چهره را نیز تغییر مى‌دهد؟

به این ترتیب رنگ آرایشی که قبلا" از آن استفاده مى‌کرده اید دیگر جوابگو نخواهد بود. در اینجا به نکاتی اشاره خواهد شد که با رعایت آنها رنگ آرایش با رنگ مو هماهنگ شده و زیباتر به نظر خواهید رسید.

اگر رنگ موهای خود را بلوند کرده اید:

با موهایی به رنگ پلاتینی، طلایی، یا خاکستری باید آرایشی ملایم با رنگهای روشن داشته باشید تا با روشنی رنگ موها یتان هماهنگی داشته باشد. رنگهای تیره ای که احتمالا" تا قبل از رنگ کردن موهایتان استفاده مى‌کردید مثل قرمز گوجه ای ، رژلب شرابی یا خط چشم مشکی با این رنگ موها تضاد ناخوشایندی خواهند داشت. با‌ های لایت بلوند مختصر روی موها، چهرۀ شما سرحال تر نشان داده خواهد شد و کافی است آرایش معمول خود را کمى‌ملایم تر کنید. برای گونه‌ها از رژگونۀ صورتی روشن یا صورتی هلویی یا قرمز روشن استفاده کنید. لبها را با رژلب رنگ صورتی روشن تا صورتی متوسط با تن‌های صورتی، هلویی یا سرخ آرایش کنید. همچنین بهتر است از سایۀ چشم صورتی استخوانی، خاکستری یا صورتی روشن و خط چشم و ریمل قهوه ای استفاده کنید.

اگر رنگ موهای خود را تیره کرده اید:

موهای قهوه ای تیره و مشکی صورت را رنگ پریده مى‌کنند؛ پس رنگهای روشن را کنار گذاشته و از رنگهای تندتر برای آرایش گونه‌ها و لبها استفاده کنید تا مریض و رنگ پریده به نظر نیایید. با این رنگ موها، استفاده از رژلب‌هاو رژ گونه‌های صورتی با تن قرمز، قهوه ای با تن قرمز  و  صورتی مایل به قهوه ای بسیار مناسب هستند ( در صورت تمایل مى‌توانید از قرمز‌هایی که تن آبی دارند نیز استفاده کنید).چشمهایتان را با سایه‌های قهو ه ای ، ریمل مشکی و خط چشم قهوه ای تیره یا خاکستری تیره آرایش کنید. این رنگهای تیره چشمها را حالت مى‌دهد بدون آنکه زیادی تیره شوند. خانمهای سبزه رو مى‌توانند از طیف وسیعتری از رنگها استفاده کنند.

اگر رنگ موهای خود را قرمز کرده اید:  

رنگ موهای که تن کهربایی سوخته دارند ، رنگ چهره را گرم تر مى‌کنند و با این رنگها بهتر است صورت خود را نیز با رنگهای گرم آرایش کنید. رژگونۀ قهوه ای متوسط، قهوه ای قرمز یا سرخ زردآلویی برای آرایش گونه‌ها _ رژلب‌های هلویی، قهوه ای روشن، صورتی قهوه ای یا قرمز برای آرایش لبها _ سایه چشم‌های صورتی استخوانی یا سبز خزه ای و خط چشم و ریمل قهوه ای با تن قرمز تا قهوه ای تیره برای آرایش چشمها  توصیه مى‌شوند.

اگر رنگ موهای خود را خاکستری کرده اید:

رنگ خاکستری مو‌ها رنگ را از چهرۀ شما محو مى‌کند و شما را به شدت رنگ پریده و صورت شسته نشان مى‌دهد. با این رنگ مو شما باید از رنگهای روشن با تن سرد روی گونه‌ها و لب‌هایتان استفاده کنید. به این ترتیب چهرۀ شما رنگ خواهد یافت.از رژلب‌هایی به رنگهای صورتی ملایم، زردآلویی، انواع قرمز‌های ملایم، صورتی یا قرمز استفاده کنید. سایه چشم‌های سفید و خاکستری و خط چشم‌های خاکستری تیره یا آبی سیر مناسب هستند. 

آیا لازم است ابروها را رنگ کنیم؟

اگر رنگ موهای خود را تغییر مختصری داده اید، کافی است کمى‌سایۀ پودری یا مداد ابرو روی ابروها بزنید . این کار ابروها را، با هر رنگ مویی که داشته باشید، خوشرنگ و خوش فرم تر مى‌کند.اگر رنگ موهایتان را تغییر اساسی داده اید ( مثلا" موهای قهوه ای تیره را به رنگ بلوند روشن در آورده اید)، از متخصص ابرو در آرایشگاهتان مشاوره بگیرید و رنگ ابروهایتان را هماهنگ با رنگ موها عوض کنید. رنگ کردن ابروها غالبا" در آرایشگاهها بطور رایگان انجام مى‌شود.

توصیۀ من به شما در هماهنگ کردن  رنگ ابروها با رنگ مو :

 

                     رنگ مو

                رنگ ابروها

 

بلوند روشن

بلوند خاکستری روشن

بلوند متوسط تا بلوند تیره

بلوند خاکستری تا بلوند تیره

قهوه ای روشن تا قهوه ای تیره

قهوه ای تیره تا قهوه ای مایل به قرمز

 

قهوه ای متوسط تا قهوه ای تیره

قهوه ای مایل به قرمز

مشکی

قهوه ای مایل به قرمز تا دودی

قرمز روشن

رنگ شتری

قرمز متوسط

قهوه ای مایل به قرمز

 

قرمز تیره
قهوه ای مایل به قرمز
خاکستری تیره
خاکستری تیره یا قهوه ای مایل به قرمز
خاکستری روشن
خاکستری
سفید
خاکستری

منبع

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم اسفند 1387ساعت 12:21  توسط ساناز  | 

"10 نکته مهم برای آرایش در روز عشق"

با این روش ها می توانید یک آرایش رمانتیک و ملایم و در عین حال جذاب برای روز عشاق داشته باشید.

1.برطرف کردن کبودی‌ها:با استفاده از یک پوشاننده مناسب و هماهنگ با پوست صورتتان تمام کبودی‌های صورت را برطرف کنید. خصوصا اگر‌هاله کبود دور چشم دارید.

 

 

2.پوست طبیعی:پوست صورتتان را با پنکک متناسب با رنگ پوست بپوشانید طوری که پوست صاف و یک دست به نظر برسد.بسیار رمانتیک است اگر پوستتان طبیعی به نظر برسد. اگر خواستید با یک پودر نیمه شفاف تمام پوست را در آخر بپوشانید.

3.چشمان نافذ: سایه‌های مات برای روز بسیار مناسب است ؛ عصر شما به سایه‌های براق نیاز دارید و البته از سایه‌های کرم لیمویی و صورتی و هلویی با خط چشم ملایم هم مى‌توان استفاده کرد.

4.خط چشم:اگر از آرایش چشم دودی استفاده مى‌کنید سعی کنید که سرمه داخل چشمتان پایین نریزد ؛در غیر این صورت خط چشم قهوه ای تیره بالا و پایین مژه‌ها بکشید و با دست آن را محو کنید و از یک خط چشم نازک برای طبیعی تر شدن آرایش چشمتان استفاده کنید.

5.سایه های اضافی :اگر می خواهید عمق بیشتری به چشم‌هایتان ببخشید بهتر است از سایه‌های خاکستری روشن و یا یاقوتی استفاده کنید  به خاطر داشته باشید که از گوشه داخلی چشم به گوشه بیرونی باید سایه زد، این یک اصل است .

6.فرمژه : بدیهی است که جذابیت نگاه را دو چندان مى‌کند. 

7.ریمل :بهتر است اگر مژگانی کم پشت دارید دو بار ریمل را روی مژگانتان بزنید.ابتدا یک بار ریمل زده با شانه مخصوص آن را مرتب کنید و بگذارید خشک شود. سپس بار دوم ریمل را روی مژه‌ها بمالید.

8.رژ گونه:رژ گونه به ملاحت صورت شما کمک مى‌کند . از رژگونه‌هایی با رنگ صورتی و هلویی استفاده کنید. رژگونه را با برس مخصوص، ملایم و کم حال روی گونه‌ها بزنید.

9.برجسته کردن:مقداری براق کننده هم روی گونه‌ها یتان استفاده کنید تا گونه‌ها را برجسته تر نشان دهد.

10.رژ لب:از رژ لب‌های کم حال استفاده کنید البته با ماندگاری بالا، رژ لب مایع هم گزینه مناسبی است . رژ‌های با تن صورتی و یا هلویی و پوست پیازی مناسب مجلس شماست.

منبع

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم اسفند 1387ساعت 12:17  توسط ساناز  | 

"5 سال جوان تر با 5 دقیقه آرایش به شیوه هالیوودی ؟!"

این بیشتر شبیه یك معجزه كوچك است . مدرسان علم زیبایی معتقدند این كار به راحتى امكان پذیر است . و ابزار این معجزه دز كیف‌هاى شماست. پس منتظر چه هستید؟ به مدلهای هالیوودی که در اینجا برای شما به عنوان مثال آورده ایم نگاه کنید...

چشم‌هایی جوان تر:

 

برای چشم‌هایی كه كبودى در اطراف دارند و پلك‌هایی كه افتادگی دارند ، وقتی شما سایه‌های تیره و مداد چشم مشكی استفاده كنید خستگى چشمان شما كمتر به چشم‌ می‌آید و نور جوانی در چهره تان هویدا‌ می‌شود. بجای پوشاندن تمام چشم با سایه ، از حفره درونى چشم آغاز كنید و یك سایه هلویی رنگ به زیر حدقه چشم بزنید تا كبودى‌های زیر چشمتان را برطرف كند . این سایه مخفی كننده كبودی را به گوشه چشم نمالید  چرا كه بر چین و چروك دور چشمتان تاكید‌ می‌كند.

پتی دوبورف‌ می‌گویید من با استفاده از مدادهای متناسب تنالیته پوست چین وشكن‌های پوست را محو‌ می‌كنم و البته باید مراقب بود كه همچون لكه روی پوست دیده نشود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم اسفند 1387ساعت 11:14  توسط ساناز  | 

آرایش صورت با رنگ چشم مشکی و پوستهای سبزه و تیره!"

پوستهای سبزه وتیره/چشمهای سیاه

1-برای این نوع پوست با رنگ چشم مشکی بهتر است ابتدا از ضد آفتابهای رنگی  استفاده شود زیرا استفاده از این نوع رنگ ضد آفتاب علاوه بر مقاومت پوست در برابر نور خورشید به مرور زمان ودر طولانی مدت رنگ پوست را از حالت تیرگی ،بازوروشن تر نشان خواهد دادو البته چون سریع هم جذب خواهد شد زیاد با رنگ اصلی پوست تفاوت نخواهد کرد.

 

 

2-بعد از ضد آفتاب مورد نظر از کرم پودریا پنکیک هایی که بیشتر رنگ اصلی آنها سفید وشیری رنگ است وبه مراتب صورتی وگلبه ای در آنها کمتر به کار رفته استفاده نمایید زیرا برای رنگ پوستهای تیره وگرفته استفاده از کرم پودرهای صورتی رنگ پس از جذب وترکیب با رنگ پوست طبیعی حالت خستگی را در چهره ایجاد خواهد کرد بنابراین بهتر است از کرم پودر وپنکیک های کرم رنگ که البته زیاد هم روشن تر از رنگ پوست نباشد وتنها در یکی دو درجه با رنگ اصلی پوست تفاوت داشته باشد استفاده نموده تا با ترکیب با ضدآفتاب رنگی که جذب  پوست شده است چهره را به رنگ مطلوب و نرمال برساند.

3-استفاده از سایه های کرم وبژ تا شکلاتی و آجری برا ی این رنگ پوست جذابیت خاصی به همراه خواهد داشت ، حتی الامکان از سایه های بسیار تیره مثل قهوه ای یا بنفش تیره ویا سرمه ای آن هم تک رنگ در پشت تمام چشم استفاده نشود زیرا در تیره تر ساختن رنگ چهره وگرفتگی صورت بسیار تاثیر خواهد گذاشت.

4-از خط چشم متوسطی که نه زیاد نازک ونه پهن است تنها در پشت چشم زده وبهتر است در زیر چشم خط چشم نداشته باشید به جز در مواردی با لباسهای روشن که از مدادهای همرنگ آن در زیر چشم خط باریکی بکشید.

5-گاهی می توان به جای استفاده ازانواع سایه های روشن تنها از یک رنگ مداد روشن به شکل خط چشم در زیر و پشت چشمها کشید که البته بهتر است فقط در زیر چشمها کشیده شود و این امر کاملا سلیقه ای است.بعضی وقتها هم با کشیدن یکبار مداد رنگی هماهنگ با رنگ لباس بر روی خط چشم سیاه وپهن پشت چشم وادغام این دو رنگ نیز جذابیت خاصی به چشمهای مشکی با این رنگ پوست خواهید داد.

 

 

6-رژ لب مخصوص این رنگ پوست با چشمهای سیاه بهتر است از مخلوط گروه رنگهای نارنجی وآجری تا بژ و کرم استفاده شود به این ترتیب که ابتدا با یک مداد لب آجری رنگ یا قهوه ای روشن که قرمزی داشته باشد خط لب بکشید ورنگ آن را به آرامی بر روی تمام لب پخش کنید سپس از رژ لب نارنجی کمرنگ بر روی آن بزنید و کاملا با رنگ خط لب مخلوط کنید ودر آخر یک رژ براق کرم شکلاتی روشن برروی آنها بزنید .ترکیب این رنگها ،رنگ تازه وزیبایی بدست می آورد که برای این رنگ پوست بسیارشیک و مناسب می باشد.گاهی ترکیب رنگهای رژلب را برای پوستهای تیره با چشمهای مشکی می توان از گروه رنگهای زرشکی نیزانتخاب کرد.

 « با رنگ مشکی رنگهای دیگر معنا می یابند »

منبع

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم اسفند 1387ساعت 12:20  توسط ساناز  | 

"بهترين آرايش براى پوست هاى تيره كدام است؟"

رنگدانه‌هاى بیشترى در پوست تیره نسبت به پوست روشن وجود دارد بنابراین باید نحوه آرایش و میكآپ این دو پوست با هم متفاوت باشد . پوست‌هاى تیره معمولا بسیار جذاب و زیبا هستند و با آرایش مناسب بسیار دلفریب به نظر‌ می‌رسند.آرایش بر روى پوست تیره‌ می‌تواند غلیظ تر از آرایش روی پوست‌هاى روشن باشد چرا كه با این روش اجزاى صورت نمایان تر مى شوند.

 

 

پايه پوست :برای پوست‌های تیره بهتر است از بیس‌های مایع استفاده كنید مثلا كرم پودر‌های مایع برای یكدست كردن پوست تیره بسیار عالی است. كرم پودر را قبل از استفاده روی چانه خود امتحان كنید . همان رنگی را كه با پوست شما هماهنگی بیشتری دارد استفاده كنید. اگر ترجیح‌ می‌دهید پوستتان را یك درجه روشن تر كنید بهتر است تست كرم پودر پشت دستتان باشد.

پودر تكميلى :حالا از یك پوشانده تكمیلى استفاده كنید كه از شید كرم پودرتان  یك درجه روشن تر باشد . پنكیك را با فرچه بر روی پوست بزنید.حتی از پودر بچه هم در شرایط اضطراری‌ می‌توان استفاده كرد. البته مواظب باشید كه زیاد استفاده كردن از آن باعث سفیدی مصنوعی پوست‌ می‌شود .سعی كنید كه همواره طبیعی به نظر برسید .

رژ گونه:اگر پوستی متوسط تیره دارید بهتر است از رژ گونه با رنگ سرخ ،‌‌ صورتى و يا رزی استفاده كنید واگر پوستی كاملا تیره دارید از رنگهای ارغوانى و برنز استفاده كنید به شدت از رنگهای قهوه ای و هلویی اجتناب كنید.

براق كننده :پودر‌های براق كننده یا highlighter ‌ می‌تواند در این بخش‌ها استفاده شود تا‌هاله صورتتان را نمایان تر كند. اطراف ناحیه چشم و استخوان گونه و پل بینی و بالای لب .البته در استفاده از آن دقت كنید . بسیار ملایم و كم استفاده كنید .

چشم ها: می‌توانید چشم‌هایتان را تیره آرایش كنید . از مدادهای قهوه ای تیره و یا مشكی برای چشمتان استفاده كنید تا با رنگ موهایتان هماهنگی داشته باشد. از سایه آبی یا بنفش برای پوست تیره استفاده كنید ، سایه‌های متالیك هم گزینه‌های خوبی است .سایه‌های خیلی سفید یا روشن كمتر مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد . برای میهمانی شب یا مجالس‌ می‌توانید از مداد چشم نقره ای یا طلایی استفاده كنید . ریمل مشكی در هر حالتی برای پوست تیره مناسب است . 

 

 

لبها:برای لبها بهتر است از مداد استفاده نكنید . از رژ لبهای تیره استفده كنید مثل بنفش ، قرمز تیره و یا از رژ لبهای مایع كه براق كننده هستند استفاده كنید، اگر خواهان رژ كمرنگ هستيد . این را بدانید پوست تیره به خودی خود جذاب است و با آرایش به راحتی‌ می‌توان عیب‌هایش را برطرف نمود.

منبع

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم اسفند 1387ساعت 12:7  توسط ساناز  | 

"آرایش مناسب با عینک طبی"

بسیاری از بانوان که عینک می‌زنند هر آرایشی را بکار می‌برند و فکر می‌کنند که چون عینک می‌زنند چشمانشان در پشت عینک پنهان می‌شود. اما در حقیقت این طور نیست.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای مناسبترین آرایش هنگامی که عینک می‌زنید از این فنون ساده استفاده کنید و این فنون شامل سایه‌هایی می‌شود که مناسب با عینک شما می‌باشد. به یاد داشته باشید که عینک می‌تواند آرایش شما را تقویت کند بنابراین باید زمانیکه آرایش می‌کنید خیلی با احتیاط عمل کنید.

اگر شما نزدیک بین هستید.

 هنگامیکه شما از عینک نزدیک بین استفاده می‌کنید چشمهایتان به نظر کوچکتر می‌رسند در نتیجه خوب است که سایه‌هایی به رنگ‌های صورتی یا آبی برای چشمتان بکار ببرید. یک خط نازک مداد یا خط چشم می‌تواند به زیباتر شدن چشمها کمک کند. آرایش چشمها را نزدیک به مژه‌ها انجام دهید و برای ایجاد ظاهری اغواکننده کمی سایه روشن پایین ابروها اضافه کنید تا بر چشمهایتان تاکید بیشتر شود. مراقب باشید و با احتیاط از ریمل استفاده کنید، مژه‌ها نباید عینکتان را لمس کند و سعی کنید از ریملهای ضد آب استفاده نکنید.

اگر شما دوربین هستید.

دراین صورت چشمهای شما بزرگتر به نظر می‌رسد. و باید سایه‌هایی که به کار می‌برید مات باشند مانند بژ، قهوه ای، صورتی و پرتغالی . اگر شما از خط چشم هم به صورت باریک استفاده کنید اثری چشمگیر خواهد داشت. در ضمن اگر شما استیگماتیسم هم هستید می‌توانید آرایش قوی‌تری داشته باشید. و مداد چشم را می‌توانیدبرای هر دو پلکتان البته بادقت به کار ببرید و سایه‌هایی که بکار می‌برید هماهنگ با رنگ چشمتان انتخاب کنید.

از بکار بردن سایه‌های به رنگ خاستری مایل به آبی و سبز اجتناب کنید زیرا این قبیل سایه‌ها نگاه شما را تیزتر می‌سازد. و درانتها بایک ریمل و برق لب آرایش خود را کامل کنید.در ضمن این نکته بسیار مهم است که برای این قبیل چشمها باید توجه داشته باشید که سایه‌ها لکه‌دار و رگه‌دار نشوند زیرا عیوب این آرایشها با زدن عینکهای دوربین نمایان‌تر خواهد شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم بهمن 1387ساعت 11:53  توسط ساناز  | 

"غوغاى درخشندگى جذاب ترين آرايش"

اين متد با هر رنگ پوستی سازگاری دارد و می توانید هم در طول روز و هم در شب از آن استفاده کنید (البته اگر این کار را زیرکانه انجام دهید) کمی رنگ طلایی درخشندگی مطبوعی را بر روی صورت شما به وجود می آورد و تناسب زیادی با فصول سرد دارد.

 

 

 

آیا همه افراد می توانند بر روی پوست خود از رنگ طلایی استفاده کنند؟ خانم جولیا ردفورد، مشاور در امور زیبایی پاسخ مثبت به این سوال می دهد. فقط کافی است با شیوه‌های استفاده از این رنگ آشنا شوید. اگر می خواهید از رنگ طلایی در چشمان خود استفاده کنید، باید کمی برق لب طلایی نیز بر روی لب‌های خود بمالید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم بهمن 1387ساعت 11:51  توسط ساناز  | 

"هفت گام در مسیر زیبایی "

خداوند در وجود همه ی بندگان خود زیبایی‌هایی را به ودیعه گذاشته است. بنا به اقتضای طبیعت، نعمت زیبایی در زنان نمود بارزتری یافته است. حس زیبایی شناسی و زیبا دوستی در نهاد انسانها به گونه ای است که همه در آن مسیر گام بر می دارند و در نهایت به زیبای مطلق که همانا وجود خداوند است می رسند. توجه به زیبایی‌ها، قدر دانی از این موهبت بزرگ است. در کنار زیبایی‌هایی چون محبت، گذشت، فداکاری، صداقت و در یک کلام انسانیت ، زیبایی ظاهری نیز نعمتی است که باید از آن محافظت شود.

 

 

1-از آرایش‌های غلیظ بپرهیزید

آرایش برجسته سازی زیبایی‌هاست نه ابزار جلب توجهات نا به جا. آرایش زیاد باعث جلب توجه منفی می شود، توجهی که برای افراد متشخص مطلوب نیست. از هر یک از ابزار آرایشی زیر به اندازه و مناسب بهره ببرید:

خط چشم : خط چشم سیاه و کلفت، شما را به عنوان یک فرد افراط گرا معرفی میکند و ضمنا" تاثیر مثبت آرایش سایر قسمتهای صورت را نیز از بین می برد.

ریمل: استفاده از ریمل زیاد، به وضوح بلندی ساختگی مژه‌ها را به نمایش میگذارد، به ویژه اگر با خط چشم کلفت مشکی یا سایه ی آبی تیره همراه باشد.

کرم پودر : همیشه سعی کنید از کرم پودر همرنگ با پوستتان استفاده کنید. هدف از بکارگیری کرم پودر محافظت و صاف کردن سطح پوست است. اثر معجزه آسای تناسب در آرایش را هرگز فراموش نکنید.

پودر : پودر هم مثل کرم پودر بهتر است همرنگ پوست باشد. توجه داشته باشید که پودر زیاد، زیبایی پوست را از بین می برد. همچنین دقت کنید که پودر به صورت یکنواخت روی صورت پخش شود تا هیچ خطی از آن به جای گذاشته نشود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم بهمن 1387ساعت 18:10  توسط ساناز  | 

"لوازم آرايش ،‌كميت يا كيفيت؟"

نکاتی در مورد لوازم آرایشی:

استفاده از لوازم آرایش خوب و مناسب ، مهارت و هنر شما را به بهترین نحو نشان می‌دهد و آرایشی زیبا و طبیعی را به ارمغان می‌آورد.

برای اینکه آرایش زیبایی انجام دهید لازم نیست لوازم آرایش متنوع و متعددی داشته باشید.‌یک رژگونه،‌یک پوشاننده،‌یک برس برجسته کننده و‌یک فرمژه ، 4 وسیله‌ی اصلی برای آرایشی مناسب و ساده هستند. مهم این است که این لوازم از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

 

شکل ظاهری:

بسیاری از لوازم آرایشی در بسته بندی‌های خود اپلیکاتورهای پلاستیکی و اسفنج‌های نازک دارند که عموما" کیفیت مطلوبی ندارند و صرف نظر از رایگان بودن از هیچ امتیازی از نظر کیفی و عمر مفید برخوردار نیستند ، ولو اینکه ظاهری زیبا داشته باشند.

کرم پودر‌یا کرم مایع آرایشی مناسب:

توصیه : استفاده از اسفنجی با لبه‌های گرد که براحتی در دست جای گیرد( مانند نمونه ای که در شکل نشان داده شده) باعث می‌شود که اسفنج به آرامی روی سطح پوست حرکت کند و با جلا بخشیدن به آرایش شما نهایتا" آرایشی صاف و‌یکنواخت و بی نقص خواهید داشت. از اسفنجی استفاده کنید که لاتکس نباشد ( به ویژه اگر پوست حساسی دارید) و از موادی تهیه شده باشد که با شستشو‌ی روزانه، مواد آرایشی به راحتی از سطح پوست پاک نشود.

پرهیز : لاتکس‌های آرایشی شما را مجبور می‌کند مقدار زیادی مواد مرطوب کننده و اضافی تهیه کنید و از کرم پودر زیاد استفاده کنید و شکل ظاهری آن نیز استفاده از آن را دشوار می‌سازد.به علاوه با اولین شستشوی صورت مواد آرایشی روی صورت پخش می‌شود. 

از رژ گونه‌ی ملایم استفاده کنید

توصیه : برس رژ گونه باید پر مو باشد و نوک موهای آن گرد باشد ( مانند نمونه ای که در شکل نشان داده شده است)، تا به راحتی روی صورت حرکت کند. مسیر حرکت برس روی پوست نیاید به صورت حلقوی باشد.کافی است کمی رژگونه به شکل مایل روی گونه‌ها بزنید تا رنگ آن به شکل طبیعی و‌یکنواخت پخش شود. فراموش نکنید که برس رژگونه را باید مرتبا" بشویید و خشک کنید.

پرهیز : از برسی که موهای صاف و تیز دارد وخطی صاف روی گونه‌ها تا شقیقه‌ها به جای می‌گذارد استفاده نکنید. 

استفاده از سایه‌ی چشم

 توصیه : بهترین برس سایه‌ی چشم برسی است که پهن و نرم باشد بطوریکه بتوان سایه را روی پلک به صورت لایه ای نازک و‌یکنواخت پخش کرد. برای خط کشیدن ، پخش کردن‌یا کشیدن طرح‌های مختلف با سایه از برس‌های مناسب هر مورد استفاده کنید.

پرهیز :  برس باریکی که معمولا" در بسته بندی سایه‌های چشم قرار دارد مخصوص کشیدن خطوط باریک در طول مژه‌ها است ولی دسته‌ی کوتاه آن غالبا" کار را دشوار می‌کند و شما با استفاده از این برس‌ها نمی توانید از ترکیبی از رنگها استفاده کنید. 

از پودر پنکک به شکل حرفه ای و صحیح استفاده کنید

توصیه :  برس پنکک باید لایه‌های اضافی پودری که روی پوست قرار گرفته را پخش و صاف کند تا پودر به شکلی طبیعی و‌یکنواخت روی پوست بخوابد ( مهم نیست پودر چه ضخامتی داشته باشد ، مهم‌یکنواختی آن است). این برس باید براحتی روی برجستگی‌ها و فرو رفتگی‌های صورت مثل کناره‌های چشم‌ها و بینی بلغزد. این برس را هفته ای‌یکبار بشویید.

پرهیز : اسفنج‌های پنکک اوائل خوب و مناسب عمل می‌کنند ولی پس از چندین بار استفاده کثیف شده و محل مناسبی برای رشد باکتری‌ها خواهند شد. تمیز کردن آنها بطور کامل کار سختی است و معمولا" بعد از مدتی قادر به پوشاندن گوشه‌ها و فرو رفتگی‌های صورت نیستند و به این ترتیب آرایشی صاف و‌یکنواخت با این برسها امکان پذیر نخواهد بود.

نکته

اگر‌یک وسیله‌ی آرایشی باشد که شما هرگز نباید از آن دور باشید، آن سوآب پنبه ای است. این سوآب‌ها برای پاک کردن ریمل‌های پخش شده در زیر چشم ، و پاک کردن آرایش از صورت فوق العاده اند. به علاوه جنس این سوآب‌ها ( %100 کتان) از نظر بهداشتی ایده آل است.

منبع

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم بهمن 1387ساعت 17:50  توسط ساناز  | 

"بهترين متد آرايش براى مجالس در سال 2009"

ابتدا براى پوشش اين ميهمانى ، لباس شب خود را با كفش‌های پاشنه بلند جلو باز ست كنید . این كفش‌ها امسال بسیار متداول است.سعى كنيد لباس ها يا كفش هاى با شيد قرمز را انتخاب كنيد.

قانون عمومی برای درخشیدن با اینده همراه بودن است

 

 

برای آرایش در نظر داشته باشید كه لبها و چشم‌ها را هم رنگ آرایش نكنید. بعضی مواقع این قاعده در مورد كسانی كه پوست‌های تیره و موهای تیره دارند هم صادق است. البته امسال بعضی آرایش‌های همرنگ هم هست كه طرفداران  اصل هماهنگى‌ ، می‌توانند از آنها استفاده  كنند.در آینده به این روش‌های هماهنگ هم خواهیم پرداخت اما اول بگذارید سراغ متداول ترین آنها یعنی لب‌ها و چشمان متفاوت برویم.

 

برای كسانى كه‌ می‌خواهند لب‌هایشان برجسته ترین آرایش را در صورتشان داشته باشد . امسال رنگ رژ قرمز بسیار متداول است . این رنگ  كه تنالیته‌های گوناگونی دارد برای همه سنین مناسب است و بهتر است به هنگام خرید شید‌های قرمز تستر‌هاى آن را امتحان كنید تا رنگ متناسب با مشخصات ظاهری خود را بیابید.

 

برای كسانی كه‌ می‌خواهند چشم‌هایشان كانون توجه باشد . بهتر آن است كه اگر چشم‌های ریز دارید از خط چشم كلفت و بیرونی استفاده كنید و اگر چشمانى درشت و پف كرده از مداد‌های داخل چشم . آرایش‌های تیره برای چشم بسیار اغوا كننده است اما این آرایش‌ها برای محیط كار یا تحصیل مناسب نیست . برای مجالس خود شما میتوانید از یك آرایش چشم غلیظ با سایه‌های تیره و جذاب استفاده كنید . با هر تركیب بندی و آرایشى چشم و لب دو نقطه اساسى در ساختار چهره شما و جذابیت آن است پس با استفاده از متد‌هاى متناسب با چهره تان ، از مد امسال تبعیت كنید.

+ نوشته شده در  شنبه پنجم بهمن 1387ساعت 11:22  توسط ساناز  | 

"نكاتى مفيد براى انتخاب رژ لب"

اینكه شما با آرایش زیباتر به نظر برسید بسیار مهم است اما مهم تر از آن نوع  لوازم و چگونگى انتخاب آن‌هاست. دانستن بعضی نكات به شما كمك میكند:

 

 

1.اولین قدم انتخاب یك فروشگاه معتبر است . متاسفانه تقلب و تشابه در لوازم آرایش بسیار زیاد است و صد البته این قضیه روی كیفیت جنس مورد نظر تاثیر خواهد گذاشت.

2. برندها و رنگ‌های مورد نظر و مطلوب خود را در یك دفترچه مد مخصوص خود یادداشت كنید .آدرس محل مورد نظر یا سایت آن كالا را هم یادداشت كنید. این دفترچه را برای همه لوازم مورد نیاز (لباس ، كیف ، كفش ،...) می‌توانید استفاده كنید.

3.وقتی به فروشگاه مورد نظر رفتید ابتدا بین تست‌ها دنبال كالای مورد نظر خود بگردید. چرا كه این تست‌ها به شما كمك میكند اگر از رژ مورد نظر خوشتان نیامد مورد دیگر را امتحان كنید.

4.  قبل از خرید همیشه از فروشنده تست‌ها یا حتی اشانتیون‌ها را بخواهید . برای رژ ،‌ كرم پودر، پن كیك ا ین مورد به انتخاب بهتر شما كمك شایانى می‌كند.

5.رژ لب‌های زیادی در فروشگاه هست و همه رنگ‌ها هم در نوع خود زیباست .اما انتخاب شما باید محدود به رنگ‌هایی شود كه به رنگ پوست ، فرم لب‌ها و سن شما بیاید.

6.اول یك نمونه از رنگی را كه متناسب با شماست انتخاب كنید اگر تست ها در فروشگاه كم بود براى رعايت موازين بهداشتى تست آن را روی پوست دست خود بالاتر از انگشت شصت امتحان كنید . بهتر است 24 ساعت بعد از تست رژ مورد نظر را خریداری كنید . چراكه هم تناسب رنگش را با پوست خود هم آلرژی نداشتن به آن رژ را امتحان كرده اید.

7. دقت داشته باشید انتخاب رژ به دلیل استفاده روی لب بسیار مهم است و رژ‌های تقلبی و استفاده از آن بسیار مضر است .

 مواد آرایشی كه برای شما خارش ، سوزش ، كهیر ؛ آب ریزش بینی و چشم و التهاب ایجاد كند آلرژیك است و هرگز نباید استفاده شود.

منبع

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم دی 1387ساعت 18:58  توسط ساناز  | 

"آرایشی ملایم مناسب همه جاآرایشی ملایم مناسب همه جا"

از آنجایی که چهره ی آرایش شده، هر چند کم با چهره ی بدون آرایش بسیار تفاوت دارد وخیلی از خانمها دوست ندارند   با چهره ای بدون آرایش دیده شوند، راههایی برای همیشه مرتب بودن با صرف کمترین زمان وجود دارد تا شماچه در منزل برای انتقال روحیه ای شاد به افراد خانواده ونیز خودتان وچه  بیرون از خانه در حدی ساده ومتعادل به راحتی به چهره تان رنگ تازه ای بدهید.

 

 

1-هر صبح پس از بیدار شدن از خواب وشستشوی صورت با آب سرد وخنک ،بگذارید آب بر روی پوست صورتتان به حالت طبیعی خشک شود که این می تواند در فاصله ای که پس از شستشوی صورت، شما مشغول آماده کردن صبحانه می شوید،انجام گیرد زیرا زمان زیادی نخواهد برد وهمین امر در ابتدای روز پوست صورت شما را از افتادگی وشل شدن حفظ کرده وشادابی وسر حالی خاصی به شما منتقل می کند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم دی 1387ساعت 18:43  توسط ساناز  | 

"ارتباط آرایش وآرامش"

حتما گاهی برایتان اتفاق افتاده که به هر دلیلی ،یا در اثر عجله وکمبود وقت ویا عصبی بودن واسترس واضطراب وقتی چهره تان را آرایش کردید رضایت خاطر نداشته وپس از آن نیز از این بابت بیشتر عصبانی شده اید واز خود پرسیده اید چرا اینقدر به هم ریخته ام وآرایش بر روی پوستم نمی خوابد و میک آپم مثل همیشه نیست.تنها عاملی که در این مسئله دخیل بوده ونتیجه ی مطلوب را به شما نمی دهد داشتن ذهنی نا آرام وپردغدغه است و در این لحظه که به هر دلیلی مجبورید برای رفتن به جایی خود را آماده کنید گریبان گیر شما شده والبته اولین کسی که خیلی سریع متوجه ی چنین چهره ی به هم ریخته ای خواهد شد خود شمایید.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم دی 1387ساعت 20:39  توسط ساناز  | 

"3 فن ساده برای برجسته نشان دادن لبها"

بابی براون یکی از مشهورترین آرایشگران و کتاب‌های او درباره زیبایی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها می‌باشد، همچنین او یکی از مهمترین تاجران در حرفه لوازم آرایش می‌باشد.

 

 

سوال: لب‌های من بر اثر سالها نازک شده‌اند. چگونه می‌توانم مانند جوانیم، آنها پرتر و شاداب‌تر به نظر برسند؟

پاسخ: اینکه لب‌های شما پس از 40 سالگی نازک‌تر به نظر می رسند و گویی یک فعالیت رو به ناپدید شدن در لبها اتفاق می‌افتد، واقعیت دارد. اما برای پرتر و زیباتر نشان دادن لب‌ها من 3 نکته و فن را به شما پیشنهاد می‌کنم:

رژلب‌های با تن روشن و رو به متوسط، لب‌های شما را برجسته‌تر نشان می‌دهد؛ این کار با کشیدن یک برق لب روی آن بیشتر حالت پری لب را القا می کند. رژلب‌هایتان را از نوع کرمی و براق انتخاب کنید، این نوع از رژلب‌ها نور را منعکس می‌کنند و ایجاد حیله‌ای از پرو کلفت بودن لبها می‌کند. در انتها، لب‌هایتان را بوسیله ترسیم خطی توسط خط لب، در قسمت بیرونی خط طبیعی لب‌هایتان، پرتر و پهن‌تر نشان دهید. این خط لب را یک درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی لب‌هایتان انتخاب کنید. نکته اصلی در این کار این است که اگر خط لب را خیلی بیرون‌تر از لبه اصلی لبتان ترسیم کنید جلوه‌ای مصنوعی و احمقانه خواهید یافت پس در ترسیم خط لبتان دقت کنید و اغراق نکنید.

+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم دی 1387ساعت 11:30  توسط ساناز  | 

"همه چیز درباره ماکیاژ در آرایش !"

ماکیاژ:

کلمه ماکیاژ (از کلمه انگلیسی make up گرفته شده است و به معنای زیبا سازی ،مناسب سازی صورت به کمک مواد رنگ کننده است .این روش برای مخفی کردن نقایص کاسمتیکی لکه های رنگی ،کک و مک ،ناهمواریهای پوست ،محل زخمها )بکار می‌رود.و به وسیله گریم می‌توان فرم صورت ،بینی ،چشمها و ... را دگرگون نمود . ماکیاژ(گریم ) صحیح صورت را با طراوت و سالمتر جلوه می دهد . اساس آرایش دکوری احساس و رعایت حدود طبیعی اندامهای چهره است .در آرایش باید حدود طبیعی و لازم را دقیقا احساس و رعایت کرد .آرایش بیش از حد صورت را غیر طبیعی و عروسک گونه می سازد ،که باعث جلب توجه بی‌مورد خواهد شد .گاه زننده و نشانه کج سلیقگی نیز خواهد بودهنر ماکیاژ بر اساس استفاده از کنتراست رنگها ولی مطابق هم بنیاد نهاده شده است . تمام وسایل دکوری از جمله پودرها ،ماتیک ،رنگ ،مژه،پلکها ،مدادهای مخصوص و کرمهای گوناگون باید با هم مطابق باشد و با رنگ چشم ،مو ، پوست ، فرم صورت ، سالیان عمر، اخلاق ، لباس شخص ، تابش نور و ... همخوان و هماهنگ باشد . گریم مناسب همیشه منحصر بفرد است . باید همیشه مختصر ، ظریف ، (ضد چشمگیر ) باشد .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه سی ام آذر 1387ساعت 18:2  توسط ساناز  | 

"نکات آرايشی برای بالا بردن اعتماد به نفس!"

این روزها مردم برای اینکه زیباتر به نظر برسند، اقدام به استفاده از محصولات آرایشی می‌کنند که ممکن است باعث خراب شدن پوستشان و تاثیر گذاشتن روی سلامتی جسمیشان شود.

در این مقاله قصد داریم نکات آرایشی را برای شما عنوان کنیم که بدون هیچگونه ضرری، همان زیبایی را به شما خواهد بخشید که همیشه آرزو داشتید.

 

 

 

1. مشکلات مربوط به موهایتان را برطرف کنید. مو همیشه یکی از جنبه‌های اصلی زیبایی به حساب می‌آمده است. برای زیباتر نشان دادن چهره تان، باید مدل مویی را انتخاب کنید که کاملاً برانده فرم صورتتان باشد. برای این منظور می‌توانید به سالن‌های زیبایی مراجعه کرده و از متخصصین زیبایی کمک بگیرید. مطمئناً یکی از مدل‌های مو هست که بیشتر از بقیه مدل‌ها به شما می‌آید، باید همان مدل را پیدا کنید. برای تنوع بیشتر می‌توانید موهایتان را رنگ کنید، البته رنگی که با رنگ چهره تان نیز متناسب باشد. استفاده از متخصص در این زمینه شما را مطمئن خواهد ساخت که موهایتان خراب نخواهد شد.

علاوه بر مدل و رنگ مو، می‌توانید با تغییر محصولات بهداشتی موی خود مثل شامپو، حالت دهنده و ژل، سلامت موهایتان را نیز افزایش دهید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم آذر 1387ساعت 18:8  توسط ساناز  | 

"طرز كشیدن خط چشم"

خط چشم به رنگ های مشكی و قهوه ای تیره در دسترس است. موقع كشیدن خط چشم، پلك بالا باید كاملا خشك و بدون چربی باشد. پلك چشم را با یك یا دو انگشت نگه می‌داریم و خط باریكی بالای چشم، از گوشه داخلی چشم، و تا حد امكان نزدیك به چشم می‌كشیم. سپس از دو سوم خط،‌ آن را كمی به طرف بالا می‌كشیم. برای زیر چشم، خط بسیار باریكی از گوشه داخلی چشم شروع كرده و به طرف خارج می‌رویم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم آذر 1387ساعت 18:4  توسط ساناز  | 

"آرايش با اير براش"

اير براش وسيله ايست كه رنگ را با فشار بار روي موضوع مورد نظر كه صورت يا بوم نقاشي است ميپاشد.اين سبك نقاشي سالهاست كه در امريكا رواج دارد ولي چند سال اخير بين گريمرها معمول شده كه در حال حاضر از وسايل ضروري كار يك گريمر بحساب ميايد. در حال حاضر حدود ۱۵ كمپاني شناخته شده    كرم پودر مخصوص ايربراش را توليد توليد ميكنند كه خوب روز بروز بر تعداد ان افزوده ميشود. شما ميتوانيد تقريبا يك ارايش كامل را با اير براش انجام دهيد. حتي خط چشم.

فرق ارايش با ايربراش و ارايش سنتي

چون تماس مستقيم با صورت نيست مسلما تميز و بهداشتي تر است.

ارايش با ايربراش سريعتر و كاملا يكنواخت است

و چون كرم پودر را بصورت اسپري و بكمك پاشيدن روي صورت ميماليم كاملا طبيعي و بدون هيچ لكه اي خواهد بود مدت نشست ارايش يا كرم پودر بيشتر از كرم پودر معمولي است.

در حال حاضر بيشتر كمپانيهاي ارايشي درصدد هستند كه اين وسيله را جزوي از محصولات خود معرفي كنند يكي از پيشروان اين كمپانيها كريولان Kryolan است كه در ايران هم مورد استفاده ارايشگران قرار دارد. براش عرضه كرده اند از جمله مك MAC و تمپتو Temptu هستند كه از اين محصولات در فيلمها براي باز سازي تتوي Tattoo هنرپيشه استفاده ميشود و يكي از كمپانيهاي قديمي بنام داينر Dinair كه خوب تمامي در امريكا توليد ميشوند ودرانگلستان و ژاپن هم قابل تهيه هستند.

+ نوشته شده در  شنبه دوم آذر 1387ساعت 16:13  توسط ساناز  | 

"چگونه گریمور خود شوید؟!"

حتما شما هم بارها این جمله تبلیغاتی "گریم کامل عروس با ارایه آلبوم" را روی تابلوهای سر در آرایشگاه‌ها‌ دیده اید. در واقع این گریم این نیست که شما گمان می‌کنید بلکه شاید بتوان گفت آرایشگران سعی دارند آرایش هنری انجام دهند.ریشه و اصل پیدایش گریم به دوران‌ها‌ی ابتدایی و مراسم آیینی باز می‌گردد. بشر, با هویت فردی در دوران‌ها‌ی گذشته, جهت شکار و غلبه بر‌تر‌س...از خاک, عصاره گیاهان, خاکستر چوب و رنگ‌ها‌ی معدنی بر چهره و بدن استفاده می‌کرد, سپس با سازگار کردن خود از هویت فردی به هویت گروهی و اجتماعی در مراسم آیینی, چهره‌ها‌ را با رسوب مختلف, رنگ‌ها‌ی معدنی و عصاره گیاهان رنگ آمیزی می‌کرد و گاه صورتک‌ها‌ی که از پوست درختان‌تر‌اشیده شده بود بر چهره می‌زد و به این‌تر‌تیب شکل خود را تا حدی تغییر می‌داد.لغت گریم دقیقا از سال 1778 وارد فرهنگ لغات فرانسه شد و به مفهوم آنچه در نمایش مورد نظر است, ادا, شکلک, صورتک و یا نقش یک پیرمرد مسخره به کار گرفته شد. مصدر این کلمه نیز گریمه و به معنای خطوط پیری بر چهره انداختن, آراستن چهره برای تئاتر و سینما است

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم آبان 1387ساعت 14:7  توسط ساناز  | 

"چگونه به چشمهایتان جذابیت و زیبایی جوانی بدهید؟"

چشم‌های شما آرایشتان را تعریف می‌كند؟

سوال: آیا من می‌توانم با سایه زدن به پلك‌هایم مشخصه دیگری ببخشم؟ ( پلك‌های من كمی افتاده به نظر می‌رسد.) 

 

جواب: شما می‌توانید با استفاده از سایه‌هایی به رنگهای قهوه ای و زغالی آرایشتان را طوری انجام دهید كه پلكهای شما بلندتر و جوانتر به نظر برسد.ابتدا بالاتر از قسمت بیرونی گوشه چشم را به سمت داخل به صورت › ( به صورت د برعكس ) سایه تیره بزنید و بعد با قلم مو مخصوص، سایه را به سمت داخل كمرنگ كنید. گزینه دیگر: به كار بردن سایه‌هایی به رنگ‌های روشن روی استخوان ابرو و زیر ابرو باعث می‌شود كه چین و چروك كمتر جلب توجه كند.با یك قلم مو ضخیم تر و سایه تیره یك خط چشم برای پلك بالایی تان بكشید یا از مداد چشم استفاده كنید. و دو بار روی مژه‌هایتان ریمل مشكی بزنید این كار باعث می‌شود پلك چشم كشیده تر نشان داده شود.ابروی خوش حالت داشتن یك كلك دیگر برای كشیده تر به نظر آمدن پلك چشم است.

منبع

+ نوشته شده در  پنجشنبه نهم آبان 1387ساعت 15:2  توسط ساناز  | 

"نکاتی برای تست رنگ رژ لب !!"

1-ابتدا از چپ استیك و یا یك مرطوب كننده استفاده كنید.

2-سپس با انتخاب رنگ مداد لب(كه می‌باید همرنگ با رژ و یا یك درجه از آن تیره‌تر باشد) شروع به كشیدن خط لب می‌كنیم.ابتدا از لب بالا شروع می‌كنیم و از گوشه‌های لب بالا بسمت وسط لب خط لب را می‌كشیم.این عمل را برای لب پایین تكرار می‌كنیم.سپس با گوش پاك كن خط كشیده شده را نرم می‌كنیم. 

3-سپس درون طرح خط لب را با رژ لب پر می‌كنیم.سپس با انگشت و یا خود لبها رژ لب را یكنواخت كنید. 

4-در آخر لبها را به آرامی روی دستمال كاغذی فشار دهید تا رژ لب یكنواخ‌تر گشته و تثبیت گردد.

 

نكته: 

_ برای افزایش ماندگاری رژ لب پیش از آرایش لب از كرم پودر بعنوان پایه استفاده كنید و یا با مداد لب تمام لب را بكشید. 

_ برای كاهش ایجاد لكه ناشی از تماس لبها با لیوان و غیره.. پس از رژ لب زدن روی آن را سایه همرنگ زده و مجددا رژ لب بزنید. 

_برای تست رنگ رژ لب آن را به نوك انگشتان بزنید و نه پشت دست.   

_برای زدودن رژ لب از روی لباس ابتدا محل را با گلیسیرین پاك كرده و سپس لباس را بشویید.

منبع

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم مهر 1387ساعت 13:5  توسط ساناز  | 

"رژ لبهای سرطان‌زا !!! "

دکتر ناهید نمان، محقق سرطان سینه در یکی از بیمارستانهای شهر تورنتو، مطلبی را منتشر  کرده است که در آن به وجود نوعی سرب خطرناک در برخی مارکهای معروف رژ لب اشاره کرده است. به گفته دکتر نمان، سرب در زنان ایجاد سرطان سینه میکند و رژ لبهایی که مورد استفاده زنان است و حاوی این ماده میباشد خطر ایجاد سرطان سینه در این افراد را افزایش میدهد. برخی از این مارکها که بسیاری از آنها معروف هستند عبارتند از کریستین دیور، لنکوم، چنل و بسیاری از مارکهای دیگر.

 

 

اطلاعات فوق توسط مرکز پزشکی والتر رید تدوین و انتشار یافته که این اطلاعیه به صورت زیر بیان شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه نهم مهر 1387ساعت 20:2  توسط ساناز  | 

"فنون آرایش داماد"

حتما شما هم در بعضی عکس های عروسی دیده اید که عروس خانم کاملا آراسته و زیبا است ولی داماد صورتش بر اثر عرق یا چرب بودن پوست برق می‌زند یا زیر چشم هایش سیاه و پف کرده به نظر می‌آید و یا اگر صورتش را اصلاح کرده است, دو رنگ متفاوت به وجود آمده که ناشی از سبز رنگ بودن جای ریش است و مواردی مانند این شاید پس از دیدن چنین عکس های نا هماهنگی است که برخی از آقایان خوش تیپ به این فکر افتاده اند که در جشن ازدواجشان, در آراستگی و زیبایی و خوش لباسی از عروس خانم جا نمانند.این روزها در برخی از آرایشگاههای مردانه در شهر ما, خدمات مخصوصی به نام"آرایش و پیرایش داماد" ارایه می‌شود که موافقان ومخالفان خاص خود را هم دارد.

 

 

آرایش آقایان برای جشن ازدواج, به همان مفصلی آرایش بانوان نیست بلکه کاملا بیرنگ است و عمدتا جنبه یکدست کردن رنگ های صورت آقایان را دارد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ششم مهر 1387ساعت 17:59  توسط ساناز  | 

"نحوه انتخاب و هماهنگ کردن سایه چشم با رنگ چشم‌ "

همیشه کشف سایه چشم درست برای چشم کار ساده ای نیست. درست است که نوع فصل و مد در انتخاب سایه چشم اهمیت دارد اما همیشه انتخاب مناسبی نمی‌تواند باشد. رنگ لباس‌های شما، رنگ موهای شما و مطمئناً رنگ چشم‌های شما بر انتخاب سایه چشمتان تأثیر خواهد گذاشت. در اینجا بهترین سایه برای انواع رنگ چشم مورد بررسی قرار گرفته شده است.

 

 

سایه چشم‌های مناسب برای چشم‌های آبی:

بهترین سایه‌ها برای آن دسته از بانوانی که رنگ چشمشان آبی است:

نارنجی، صورتی، آبی، قهوه ای، بنفش، سفید، کرم، کاراملی، طلایی و نقره ای.

اگر شما در کنار این سایه‌ها مقداری رژ گونه به رنگ سرخی هولویی و کمی هم برق لب استفاده کنید کامل خواهید شد.

نکته: اگر رنگ چشمان شما آبی می‌باشد از بکار بردن سایه چشم‌های به رنگ سبز و تنالیته قرمز خودداری کنید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و سوم شهریور 1387ساعت 19:40  توسط ساناز  | 

"آرایش دودی smokey eyes "

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم شهریور 1387ساعت 0:33  توسط ساناز  | 

"با توصیه های ما صورتی زیبا داشته باشید"

جوان ماندن آسان تر از آنست که فکرش را بکنید. تغییرات کوچکی در زندگی روزمره‌ی خود بدهید، فوت و فن های جدیدی را بکار گیرید و به پیشواز ظاهری جوان بروید. در طی مقالاتی 100 راه ساده برای دور  نگه داشتن سالهای پیری وجود دارد. دیگر نیازی به بوتاکس نیست.در این قسمت به نکات مرتبط با  صورت می‌پردازیم:

 

1) با جوش‌ها‌ی صورت مبارزه کنید.

اگر شما جزء آن 30% از زنانی هستید که از جوش‌ها‌ی جوانی رنج می‌برید باید از خوردن غذاهای تصفیه شده مانند نان سفید و پاستا اجتناب کنید. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که خوردن این گونه غذاها در تولید هورمون اندروژن نقش داشته و باعث افزایش چربی بدن و به وجود آمدن جوش روی صورت خواهد شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم شهریور 1387ساعت 14:32  توسط ساناز  | 

"آرايش چشم "

آرايش چشم(خط چشم، سايه چشم و ريمل) مفرح ترين بخش آرايش صورت است. در اينجا نکاتي وجود دارند که مي تواند به شما در انتخاب رنگ هايي که بيشتر به شما مي آيند کمک کند. 

 

 

 

چشمان قهوه اي: سايه هاي آبي تيره، طوسي، خاکستري و سربي به چمان قهوه اي شما کمک مي کنند تا برجسته تر و زيباتر جلوه نمايند.

چشمان آبي: سايه قهوه اي ، شتري و خاکستري مايل به قهوه اي چشمان آبي را آبي تر جلوه مي دهد.

چشمان سبز: سايه هاي صورتي، عنابي روشن ، ارغواني روشن و صورتي مايل به قهوه اي تيره چشمان سبز را سبزتر جلوه مي دهند.

سايه چشم: سايه بر کل پشت چشم مي نشيند يعني فضاي بين خط مژه ها و ابروها. در رنگ ها و فرم هاي مختلف وجود دارد و شامل فرم کرم (که براي پوست هاي خشک مناسبند) ، مات که براي پوست هاي چرب مناسبند و مداد که براي هر پوستي مناسب است.   

ريمل: سابقا فقط به رنگ مشکي وجود داشت اما امروزه شما مي توانيد در تمام رنگ ها آنها را پيدا کنيد. ريمل مشکي فقط براي بلند و پر نشان دادن مژه ها استفاده مي شد .

اگر خواستيد از ريمل هاي رنگي استفاده کنيد توصيه مي کنيم  که از رنگ هاي تيره تر مانند آبي ، سرمه اي يا سربي که نقطه مقابل سبز و آبي هستند استفاده نماييد. ريمل هاي سبز و آبي بسيار غير طبيعي جلوه مي کنند .

ريمل به شکل ظرفي است که داراي فرچه يا عصايي با انتهاي برس مانند مي باشد. بعضي از فرچه ها منحني و بعضي صاف هستند و انتخاب آنها بسته به سليقه و نظر شما دارد.

+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم شهریور 1387ساعت 18:24  توسط ساناز  | 

"سالانه یک میلیارد دلار هزینه ی آرایش زنان در ایران "

اقتصاد زیبایی واژه‌‌ای غریب است. بهتر است آن را نامی نو ابداع كه به‌عنوان توصیفی برای بیان چرخه پرپیچ و خم زیباسازی افراد به‌كار می‌رود، دانست. امروزه پرداختن به مقوله زیبایی در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است. رونق استفاده از لوازم مختلف آرایشی و بهداشتی به‌خصوص كاهش سن مصرف‌كنندگان در سراسر جهان جلب توجه می‌كند. اما در كنار استفاده از این قبیل لوازم متوسل شدن به انواع جراحی‌هایی كه تنها با هدف زیباسازی بیشتر صورت می‌گیرد، بسیار جالب است.

 

 

به گزارش”صبح”درمقاله ی روزنامه کارگزاران همچنین با اعلام اینکه شمار این قبیل جراحی‌ها نه‌تنها در جهان كه بیشتر در كشورهای آسیایی و عربی مورد توجه قرار گرفته و البته بانوان اصلی‌ترین مشتریان كلینیك‌های جراحی پلاستیك را تشكیل می‌دهند می آید: امروز رواج مصرف لوازم آرایشی چنان رونق پیدا كرده است كه در هر ثانیه در جهان ۲۲ روژلب به فروش می‌رسد. نكته اینكه بخش عمده این فروش در عربستان و ایران صورت می‌گیرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم شهریور 1387ساعت 18:38  توسط ساناز  | 

"فريب نخوريد؛يك شبه زيبا نمى شويد"

اين روزها زنان و دختران جوان به صورت مكرر و دائمى از مواد آرايشى استفاده مى كنند. مواد آرايشى توسط كارخانه هايى ساخته مى شود كه در تبليغات خود ادعا دارند ساخته هايشان باعث زيبايى و سلامت بيشتر مى شوند. اين تصويرى است كه سازندگان ارائه مى دهند ولى اين مصرف كننده است كه بايد تصميم بگيرد آيا اين مواد آرايشى واقعاً زيبايى و جاودانگى به همراه دارد؟ امروزه مصرف كنندگان مصر هستند تا مواد اوليه ساخته شده مواد آرايشى را بدانند. دكتر عفت السادات فربود - دكتراى داروسازى از دانشگاه علوم پزشكى تبريز و استاديار دانشكده داروسازى دانشگاه علوم پزشكى تهران - در گفت وگويى به اين مبحث نكاتى را در اين زمينه روشن مى كند.

 

از چه زمانى بشر به سوى مواد آرايشى و استفاده از آن گرايش پيدا كرد؟

از بدو تمدن بشرى لوازم آرايشى و بهداشتى همواره توسط زنان براى بالابردن جذابيت و آراستگى مورد استفاده قرار گرفته است. قدمت استفاده از مواد آرايشى خصوصاً انواع سايه هاى چشم به پنج هزار سال قبل از ميلاد مسيح برمى گردد. استفاده از لوازم آرايشى و بهداشتى به اشكال جديد در اروپا اززمان جنگ هاى صليبى آغاز شد. جالينوس دانشمند يونانى در حدود ۱۵۰ سال قبل از ميلاد مسيح «كلد كرم» را ساخت كه هنوز پس از گذشت قرن ها با كمى تغييرات به عنوان كرم آرايشى و پايه كرم هاى دارويى مورد استفاده قرار مى گيرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم شهریور 1387ساعت 23:46  توسط ساناز  | 

"روش های سریع برای بزرگتر كردن لبها "

سه روش برای برجسته كردن لب:

سوال:در چند سال اخیر لبهای من باریكتر شده اند ، چگونه می‌توان آنرا بزرگتر نشان داد ؟  

پاسخ:با رسیدن به سن چهل سالگی لبهای شما شروع به كوچك شدن می‌كند . من سه روش برای بزرگتر كردن و برجسته نشان دادن لب به شما پیشنهاد می‌كنم : 

 

 

. از رژهایی با رنگهای روشن یا معمولی استفاده كنیدتا لبهای شما برجسته به نظر برسد.

. از نوع براق و چرب استفاده كنید.آنها نور را منعكس می‌كنند و لب را برجسته نشان می‌دهند.

. در آخر با یك مداد لب پهن روی خط بیرونی لب خود بكشید و از خطی استفاده كنید كه تیره تر از لب شما باشد.خیلی ذهن خود را به آن مشغول نكنید،كشیدن خط بیرونی روی لب خیلی هم جالب به نظر نمی رسد.

منبع

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم مرداد 1387ساعت 13:16  توسط ساناز  | 

"زیر سازی صحیح آرایش"

در اين مقاله کلمات فانديشن (Foundation) و کانسيلر(Concealer) مدام تکرار ميشوند که  به معني انواع کرم پورد هستند، همان مواد زيرسازي و پنهان کننده لکه هاي صورت.

خلق يک چهره بي عيب و نکات اوليه زيرسازي آرايش و پنهان کردن لکه ها و جوشها.

مقدمه:

حتما تا کنون تصاوير مدلهاي زيبا را در مجلات ديده ايد و به خودتان گفته ايد که اين مدلها براي داشتن چنين چهره عالي چه ميکنند؟در حقيقت  اين چهره بي عيبي که شما ميبنيد، نتبجه کار فانديشن وکانسيلرها يا همان کرم پودر است. اگر شما در صورتتان جوش يا لکه داريد، فانديشن و کانسيلر به شما کمک خواهد کرد که صورتي بي عيب داشته باشيد.

                                          


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم مرداد 1387ساعت 1:16  توسط ساناز  | 

"لوازم آرایشی؛ خوب و بد"

شما با کمی دقت می‌توانید محصول آرایشی و بهداشتی را انتخاب کنید که سلامت شما را فدای زیبایی نکند. در هنگام خرید این محصولات پیش از هر چیز از تقلبی نبودن آن مطمئن شوید چون در این محصولات تقلبی به دلیل عدم کنترل کیفیت، ممکن است مواد شیمیایی به کار رود که برای پوست و موی شما بسیار خطرناک باشد.

این روزها اگر در یکی از خیابان‌های شلوغ شهر راه بروید، در بساط دست‌فروش‌ها، کالاهای عجیب و غریبی پیدا می‌کنید. یکی از این کالاها لوازم آرایش هستند که مارک‌های معروفی دارند ولی معمولا با قیمتی بسیار ارزان‌تر از نمونه‌های اصلی به فروش می‌رسند. جالب این که بازار خرید این کالاهای ارزان قیمت هم گاه گاهی خیلی داغ است. ولی از آن جایی که هیچ ارزانی بدون دلیل نیست، باید باور کرد که بعضی از ما سلامت‌مان را خیلی ارزان با خرید این کالاهای تقلبی، به این فروشندگان می‌فروشیم.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سی و یکم تیر 1387ساعت 0:12  توسط ساناز  | 

"بهترین نوع آرایش با عینك"

ازروش های زیر برای بیشتر جلوه دادن آرایش خود استفاده كنید :

حالا كه عینك می‌زنم باید آرایش چشمم هم تغییر بدهم یا نه ؟

اگر عینكی هستید حتی با یك آرایش جزئی چشم شما از پشت عینك بیشتر جلوه می‌دهد. البته اگر زیاد آرایش كنید با خط عینك شما برخورد می‌كند و خیلی زشت و زننده می‌شود.توجه کنید که چگونگی آرایش دقیق چشم شما به شماره چشمتان بستگی دارد. اگر نزدیك بین هستید‌، چشمانتان پشت عینك ریزتر به نظر می‌رسد . كشیدن خط چشم روی پلك های بالایی و پایینی روش بسیار خوبی برای بزرگتر كردن آنهاست.

برای پوست های روشن و معمولی از رنگ مسی یا خاكستری روشن و برای پوست های تیره تر از رنگ مشكی یا مشكی پر كلاغی استفاده كنید. مژه های بالایی را فر كنید و روی آن ریمل بكشید تا چشم هایتان حدقه ای به نظر برسد.چشم های دوربین معمولا از پشت عینك بزرگتر به نظر می‌رسد . بنابراین به آرامی سایه كمرنگی روی پلك های خود بكشید ، و روی مژه ها ریمل بكشید .نکته:چون عینك ابروها را بیشتر نمایان می‌كند سعی كنید آنها را مرتب نگه دارید. موهای نا منظم آن را بردارید و قسمتهای تنك آنرا با پودر ابرو كه رنگ آن كمی ازرنگ موهای شما روشن تر باشد پر كنید.

 منبع

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم تیر 1387ساعت 12:40  توسط ساناز  | 

مطالب قدیمی‌تر